Unavená a poškodená pleť? Zachráni ju vitamín C!

Unavená a poškodená pleť? Zachráni ju vitamín C!

Užívanie výživových doplnkov s vitamínom C sa stalo pre mnohých ľudí doslova rutinou. A to najmä v zimnom období. Málokto však vie, že tento vitamín je mimoriadne prospešný aj pre pokožku. A dá sa dokonca užívať navonok. Aký vitamín C je pre pleť ideálny a ako jej pomôže?

Obsah:

  1. Vitamín C a jeho účinky na pokožku
  2. Ako aplikovať vitamín C na pleť? Vyberte si vhodný produkt!

Vitamín C a jeho účinky na pokožku

Ak vitamín C na pleť aplikujete zvonku, vytvorí na nej ochrannú bariéru. Vďaka tomu sa pokožka dokáže lepšie brániť pred nepriaznivými vplyvmi ako sú nečistoty z okolitého prostredia, rôzne škodlivé látky, ale aj silné slnečné žiarenie. Aký to bude mať vplyv na vašu pleť a čo vitamín C dokáže?

  1. Pôsobí protizápalovo. Zmierňuje prejavy akné, respektíve pôsobí proti jeho vzniku. Ak je pleť podráždená a začervenaná, upokojí ju. Pozor však na otvorené ranky, napríklad po vyrážkach. Tam by mohol pôsobiť dráždivo.
  2. Vyrovná farebný tón pokožky. Či už vás trápia starecké škvrny alebo farebné nerovnosti iného pôvodu. Ako to, že ich vitamín C dokáže odstrániť? Zmierňuje totižtvorbu kožného farbiva – melanínu. Pomôže tak napríklad aj pri pigmentových škvrnách alebo tmavých kruhoch pod očami.
  3. Bojuje s vráskami. Podporuje tvorbu kolagénu v pokožke a tak ju udržiava hladkú a pevnú.
  4. Je to antioxidant. Dokáže zmierniť vplyv škodlivých voľných radikálov na pleť.
  5. Pokožku rozjasní a oživí. Oceníte aj to, že pri pravidelnom aplikovaní vitamínu C na pokožku bude pleť pôsobiť mladšie, žiarivejšie a zdravšie.

Vitamín C je vhodný na všetky typy pleti. Pomôže podráždenej, zrelej, citlivej, mastnej, ale aj suchej pokožke.

Unavená a poškodená pleť? Zachráni ju vitamín C!

Ako aplikovať vitamín C na pleť? Vyberte si vhodný produkt!

Vitamín C je veľmi nestabilná látka. Čo to znamená? Ak by ste sa jeho mimoriadne účinky snažili získať tak, že si budete prikladať na tvár napríklad citrón, veľmi by vám to nepomohlo. Na vzduchu totiž vitamín C rýchlo oxiduje a znehodnotí sa. Aby ste teda dosiahli želané účinky, musíte si vybrať vhodný produkt s obsahom vitamínu C.

Vynikajúce sú séra s vitamínom C. Používajú sa veľmi jednoducho. Stačí naniesť pár kvapiek séra na vyčistenú pleť a jemne vmasírovať. Vyskúšať môžete napríklad naše sérum s vitamínom C, ale aj ďalšími dôležitými vitamínmi ako A, B, D, E a K, ktoré rozjasní a zjednotí pleť.

Unavená a poškodená pleť? Zachráni ju vitamín C!

Toto Vitamínové sérum s vitamínom C je veľmi šetrné, ale zároveň mimoriadne efektívne. Oceníte ho pri problémoch s akné, pri jazvách, vráskach alebo začervenaní pokožky. Nie je mastné a ani vodové. Jeho aplikácia je preto príjemná a jednoduchá. Používajte ho dvakrát denne a tešte sa z rozjasnenej, žiarivej, zdravej a mladistvej pokožky.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.