Viete, čo je skinimalizmus? Spoznajte trend starostlivosti o pleť!

Viete, čo je skinimalizmus? Spoznajte trend starostlivosti o pleť!

Máte už dosť zložitej starostlivosti o pleť? Nebavia vás procedúry, pri ktorých musíte použiť doslova tony kozmetických produktov? V tom prípade je pre vás ako stvorený skinimalizmus. Čo to je a ako ho praktizovať?

Obsah:

  1. Čo je skinimalizmus
  2. Ako vyzerá skinimalizmus
  3. Čistenie pleti
  4. Hydratácia pleti
  5. Ochrana pokožky
  6. Líčenie podľa skinimalizmu

Čo je skinimalizmus

Možno ste si už aj vy všimli, že čím viac toho na svoju pleť nanášate, tým viac je unavenejšia, zaťaženejšia a pôsobí mdlo. Potom pleť necháte chvíľu vydýchnuť, obmedzíte používanie make-upu a rôznej kozmetiky a pleť sa akoby nadýchne a ožije. V tomto prípade určite platí, že menej je niekedy viac. A o tom je skinimalizmus.

Pojem pochádza z anglického skin (pleť), v spojení s minimalizmom. Vychádza z toho, že na pleť nie je nutné nanášať obrovské množstvo drahej kozmetiky a zaťažovať ju mnohými procedúrami. Postačí pár kvalitných kozmetických produktov, ktoré pokožke skutočne pomôžu. Podstatou skinimalizmu je teda zjednodušenie vašej každodennej rutiny v oblasti starostlivosti o pleť. Čo vďaka tomu získate? Ušetríte čas, peniaze a navyše pomôžete svojej pokožke! Ako by teda mal vyzerať skinimalizmus?

Ako vyzerá skinimalizmus

Čo by ste teda mali dopriať svojej pokožke v rámci skinimalizmu? Základom je zbytočne ju nezaťažovať. Preto sú vhodnou voľbou prírodné alebo bio kozmetické produkty, ktoré neobsahujú žiadne chemické zložky, ani pre pleť škodlivé látky. Druhým pravidlom skinimalizmu je minimalizovanie procedúr, ktorými sa o svoju pleť staráte. V podstate stačia tri základné, a to:

1. Čistenie pleti

V koľkých krokoch čistíte a odličujete svoju pokožku? Používate najprv produkt na odlíčenie make-upu, ďalší produkt na vyčistenie pleti a prípadne aj micelárnu pleťovú vodu? Čistenie a zároveň odličovanie pleti je možné zredukovať na jediný krok starostlivosti o pokožku, a to s jediným kozmetickým produktom, ktorý pokožku vyčistí, aj odlíči. Vynikajúca je napríklad Aloesove Micelárna voda na odličovanie tváre a očí. Vďaka nej bude pleť nielen čistá a odlíčená, ale aj regenerovaná. Navyše, táto pleťová voda má aj anti - aging účinky. Pre čistenie do hĺbky a zároveň aj odlíčenie, použite prírodné mydlá, vhodné aj na citlivú pleť. Skvelé je napríklad mydlo Alep alebo tekuté Kastílske mydlo, ktoré spoľahlivo očistí aj odlíči pokožku tváre. Ak máte pleť s akné, na jej čistenie môžete použiť napríklad Tarika akné prášok alebo Bentonítový íl.

2. Hydratácia pleti

Hydratácia pleti nesmie byť zanedbaná ani v rámci skinimalizmu. Čím pokožku šetrne hydratovať? Ideálnou voľbou sú prírodné rastlinné oleje. Podľa typu pleti si vyberte niektorý z rastlinných olejov, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Používať ich môžete na pokožku celého tela, ale aj na tvár. Určite sa zamilujete do Bio mandľového oleja, ktorý obsahuje vitamíny a minerály, nevyhnutné pre zdravú pleť.

3. Ochrana pokožky

Pred čím treba pokožku chrániť? Či už sú to nepriaznivé vplyvy vonkajšieho prostredia alebo slnečné lúče, na ochranu pleti nezabúdajte. Skvelé je, že v rámci skinimalizmu môžete spojiť krok hydratácie s krokom ochrany! Mnohé z rastlinných olejov totiž fungujú aj ako prírodné opaľovacie krémy. Ktoré? Napríklad Bio malinový olej, Kakaové maslo alebo Bio kokosový olej, ktorý chráni pleť pred škodlivými vonkajšími vplyvmi.

Bio malinový olej Bio malinový olej si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Ako vidíte, ak si zvolíte cestu skinimalizmu, môžete si pri starostlivosti o pleť vystačiť aj s dvomi – tromi kvalitnými kozmetickými produktami.

Viete, čo je skinimalizmus? Spoznajte trend starostlivosti o pleť!

Líčenie podľa skinimalizmu

Na minimalizmus nezabúdajte ani pri líčení. Čo tak vynechať niekoľko vrstiev make-upu a zvoliť si len ľahký korektor? Váš vzhľad podčiarkne prírodný Balzam na pery, ktorý dodá perám jemný ovocný odtieň, ale aj kvalitná maskara, či ceruzka na obočie.

Čo poviete, skúsite sa vydať cestou skinimalizmu? Veríme, že vaša pokožka bude ľahšia, zdravšia a žiarivejšia!


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty7