10 dôvodov, prečo používať kozmetiku so zeleným čajom

10 dôvodov, prečo používať kozmetiku so zeleným čajom

Máte radi zelený čaj a pravidelne ho pijete? Robíte dobre. Zelený čaj má totiž množstvo pozitívnych účinkov a často sa označuje ako čaj večnej mladosti a večného života. Vedeli ste však, že ho nemusíte užívať len vnútorne? Je užitočný aj ako zložka kozmetiky.

Aké účinné látky obsahuje zelený čaj?

Zelený čaj má v prvom rade silné antioxidačné účinky a je významným bojovníkom proti voľným radikálom. Tieto prospešné vlastnosti má vďaka fytochemikáliám polyfenolom, ktoré zelený čaj obsahuje v omnoho väčšom množstve ako napríklad čierny čaj. Ide o skupinu polyfenolov – katechíny. Okrem nich obsahuje aj minerály ako horčík, zinok, železo a vápnik, ďalej vitamíny skupiny B, kofeín a triesloviny, ktoré spomaľujú proces starnutia buniek.

10 dôvodov, prečo používať kozmetiku so zeleným čajom

Ako kozmetika so zeleným čajom pomôže pleti?

Zloženie zeleného čaju z neho robí úžasnú zložku kozmetiky, ktorá dokáže s pokožkou divy. Aké účinky má zelený čaj na pleť?

 1. Je prevenciou rakoviny kože a chráni ju pred škodlivými voľnými radikálmi. Aby ste svoju pleť chránili každý deň, používajte Denný krém s bio zeleným čajom.
 2. Má anti-aging vlastnosti – katechíny spomaľujú starnutie pleti a zlepšujú elasticitu tkaniva.
 3. Chráni pokožku pred slnečnými lúčmi a UV žiarením. Najmä v lete je pokožka ohrozená a môže trpieť predčasným starnutím a nadmerným vysušovaním.
 4. Samozrejmosťou by mali byť opaľovacie prostriedky. Ak chcete podporiť ich účinok, používajte kozmetiku so zeleným čajom.
 5. Chráni pleť pred nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho prostredia. (Prečítajte si, ako vplýva životné prostredie na pleť.)
 6. Uľaví pokožke spálenej slnkom, napomáha jej rýchlejšej regenerácii a upokojí zápal.
 7. Bojuje s akné vďaka antimikrobiálnym a antibakteriálnym vlastnostiam. Na redukciu jaziev po akné vám pomôže Pleťový peeling s bio zeleným čajom.
 8. Podporuje hydratáciu pokožky.
 9. antibakteriálne vlastnosti.
 10. Redukuje opuchy, napríklad v okolí očí. Ak máte často opuchnuté viečka, vyskúšajte Očný krém s bio zeleným čajom alebo Očné sérum s bio zeleným čajom.
 11. Bráni vzniku pigmentových škvŕn. Farebný tón pleti zlepší Nočný krém s bio zeleným čajom.

10 dôvodov, prečo používať kozmetiku so zeleným čajom

Pleťový peeling s bio zeleným čajom

Účinky zeleného čaju na vašu pleť si však môžete vyskúšaj aj s pomocou DIY kozmetiky. Skúste niektorý z nasledujúcich receptov.

Na opuchnuté oči

Kvalitný porciovaný zelený čaj zalejte horúcou (nie vriacou) vodou a nechajte lúhovať. Studené vrecká prikladajte na opuchnuté očné viečka.

Upokojenie podráždenej pleti

Ak je vaša pleť začervenaná a podráždená napríklad po holení, natierajte postihnuté miesta čerstvým zeleným čajom. Pokožku vydezinfikuje a upokojí.

Domáci peeling

Dve vrecká zeleného čaju otvorte a obsah zmiešajte s pohárom cukru a pol pohárom kokosového oleja. Pridajte lyžicu medu. Zmes poriadne premiešajte a používajte na pokožku celého tela pri sprchovaní.

Že ste o týchto účinkoch zeleného čaju netušili? Je čas ho vyskúšať!


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.