3 prírodné oleje na rast mihalníc a obočia

3 prírodné oleje na rast mihalníc a obočia

Časy, kedy bola za pekné obočie považovaná len tenká nevýrazná čiarka nad okom, sú nenávratne preč. Dnes je proste v kurze husté obočie a samozrejme, chýbať nesmú ani výrazné riasy. Veď si len skúste spomenúť na britskú top modelku Caru Delevingne. Jej obočie je symbolom krásy!

Cara DelevingneAj Vy by ste sa chceli pýšiť podobne hustým obočím a výraznými riasami, no nedarí sa Vám ich dopestovať? V tom prípade siahnite po týchto produktoch bio kozmetiky.

Ricínový olej alebo Jamajský čierny ricínový olej

Viete, že bio ricínový olej, respektíve jamajský čierny ricínový olej, je ako stvorený pre výživu a podporu rastu vlasov? Ak sa nanáša ku korienkom, pôsobí na vlasové folikuly a tým stimuluje ich rast. To však platí nielen pre vlasy, ale aj pre obočie a riasy! Stačí, ak si ricínovým olejom potriete riasy pri ich korienkoch a ak ho vmasírujete do obočia.

Prečítajte si: 20 dôvodov, prečo používať ricínový olej. Čítať »

Nanášať môžete buď umytými rukami alebo vatovým tampónom. Čo sa týka rias, nemusíte sa obávať, že by ricínový olej mohol poškodiť Váš zrak, ak by ste ním zasiahli oko. Používa sa totiž aj na kvapkanie do očí pri ich podráždení. Ricínový olej nechajte na riasach alebo na obočí pôsobiť pokojne aj celú noc. Samozrejme, po jednom alebo dvoch použitiach zázraky nečakajte!

Túto kúru budete musieť na riasy a obočie aplikovať aspoň zopár týždňov. Odmenou Vám však budú hustejšie a pevnejšie riasy a tiež zahustené a výraznejšie obočie. Oplatí sa vyskúšať, nie?

3 prírodné oleje na rast mihalníc a obočia

Kokosový olej

Tak, ako ricínový olej, aj kokosový olej je určený na výživu a podporu rastu vlasov. Navyše však dokáže zabrániť nadmernému vypadávaniu vlasov. Ak sa Vám teda zdá, že Vaše obočie je čoraz redšie, doprajte mu pravidelnú kúru kokosovým olejom. Stačí, ak si večer odlíčite tvár klasickým spôsobom.

Prečítajte si: 30 tipov na použitie kokosového oleja. Čítať »

Na obočie nanesiete malé množstvo kokosového oleja a dôkladne premasírujete. Folikuly chĺpkov na obočí sa tak dokonale vyživia a prekrvia. Nebudú vypadávať a dokonca tým podporíte ich rast. Aj tu samozrejme platí, že kúru je potrebné pravidelne opakovať.

Olivový olej

Podobnú službu ako predchádzajúce Vám spraví aj olivový olej. Samozrejme, musí ísť o olivový olej v bio kvalite. Len ten totiž obsahuje potrebné vitamíny. Olivový olej je trochu mastnejší, preto ho stačí použiť menej. Pred masážou obočia olivovým olejom sa však odporúča mierne ho ohriať. Takáto pravidelná masáž poriadne prekrví pokožku pod obočím a chĺpky tak budú rásť rýchlejšie.

Prečítajte si: Kokosový alebo olivový olej na vlasy?. Čítať »

Viete, čo je na týchto spôsoboch obnovy obočia a posilnenia rias najlepšie? Sú úplne bezpečné, prírodné a bez použitia akejkoľvek chémie. Jednoducho získate hustejšie obočie a výraznejšie riasy prirodzenou cestou.

Foto: By Walterlan Papetti (Own work) [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty5