Ako na krásne vlasy po lete

Ako na krásne vlasy po lete

Je to jedno z najkrajších období roka, na ktoré sa veľmi tešíme. Vonku v prírode trávime omnoho viac času a vychutnávame si láskavé slnečné lúče. Pravdou ale je, že naše vlasy môžu trpieť o niečo viac a po lete je potrebné dopriať im tú najjemnejšiu starostlivosť.

Letné nástrahy

Vlasy veľmi intenzívne vnímajú nielen počasie, ale aj ďalšie vplyvy z vonkajšieho prostredia:

  • Horúce slnečné počasie môže vlasy vysušiť, oslabiť a spôsobiť lámanie, v najhoršom prípade aj vypadávanie. Ľahšie sa tiež vytráca pigment, a preto na konci leta môžu vlasy vyzerať vyblednuté a bez života
  • Morská voda aj chlórová z bazéna ich vysušujú
  • Podobne pôsobí aj piesok a vietor

Netreba sa však obávať toho, že hneď po dovolenke sa budete musieť dať ostrihať. To vôbec nie je potrebné, postačí len vynikajúca starostlivosť.

Skvelí kozmetickí záchrancovia

Na začiatok si vyberte kvalitný šampón, najlepšie prírodný bez silikónov a ďalších umelých látok, ktoré vlasom nijako neprospejú. Dokonale odstráni všetky nečistoty bez ďalšieho vysušovania a pripraví ich na ďalšiu starostlivosť.

Pokračujeme maskou alebo kondicionérom. Dnes je ich ponuka veľmi pestrá a obsahujú vzácne maslá a oleje, ktoré zaručia hydratáciu a regeneráciu aj veľmi poškodených vlasov. Doprajte si ich pri každom umývaní, zmeny k lepšiemu uvidíte naozaj rýchlo.

Veľkým hitom sa stávajú aj rôzne nezmývateľné kúry a séra. Ich výhodou je, že ostávajú pôsobiť na vlasoch omnoho dlhšie ako maska či kondicionér a nezaťažia ich, dajú sa dobre upraviť. Mnohé z nich pomáhajú aj na ľahšie rozčesávanie vlasov a sú ta ideálnymi pomocníkmi na výlety a dovolenky.

Zabudnúť nesmieme ani na výživné hydratačné kúry z rastlinných olejov. Oleje dodajú vlasom krásny lesk, hebkosť a pružnosť a prinavrátia im stratenú rovnováhu.

Je celkom jedno, či si takúto kúru pripravíte sama doma z olejov ako olivový, kokosový, jojobový, avokádový či mandľový alebo si kúpite už hotovú zmes. Naneste ich na vlasy po celej dĺžke a vlasovej pokožke doprajte jemnú masáž. Nechajte pôsobiť aspoň pol hodinky a umyte si ich bežným spôsobom. Ak máte pocit, že sú mastnejšie, umyte ich aj dva razy.

Dobrá rada nad zlato

Nezabúdajte na svoje končeky. Ideálne je dať si ich podstrihnúť pred letom alebo aspoň pred dovolenkou. Budú silnejšie a ľahšie odolajú vonkajším vplyvom.

Na internete nájdete viacero receptov na masky na vlasy z domácich ingrediencií, ktoré si dokážete čerstvé pripraviť kedykoľvek. Skúsila som ju napríklad z banánu alebo vajec a vlasy som potom umývala hodinu, aby som v nich nemala praženicu či kúsky ovocia. Skúsiť ich môžete, ale určite je jednoduchšie kúpiť si tie, ktoré sú namiešané z kvalitných prírodných ingrediencií.

Skúste sa aspoň na chvíľku vzdať žehličky, kulmy alebo fénu. Pri ich aplikácii môže dochádzať k ďalšiemu vysušovaniu, ktoré oslabené vlasy znášajú omnoho ťažšie. Podobne na ne pôsobia aj bežne dostupné stylingové prípravky.

Pomôcť im môžeme aj zvnútra. Pitný režim je dôležitý pre celkové fungovanie organizmu a potrebujú ho aj naše vlasy. Pestrá strava bohatá na vitamíny a minerály im tiež dodá to, čo potrebujú pre krásu a zdravie. Ak máte pocit, že im niečo chýba, skúste kolagén alebo vitamínové doplnky.

Ak si svoju existenciu neviete predstaviť bez farbenia vlasov, skúste prírodnejšie alternatívy. Nemusíte kupovať len hennu, ale aj prírodné farby na vlasy, ktoré sú omnoho šetrnejšie a obsahujú prírodné výťažky, ktoré vlasy oživia.

Ako sa o svoje vlásky po lete staráte Vy?


Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.