8 vecí, ktoré by ste svojim vlasom nemali robiť

8 vecí, ktoré by ste svojim vlasom nemali robiť

Určite vám záleží na tom, aby ste mali krásne a zdravé vlasy. Musíte však pre ne niečo urobiť a naopak, niektorých vecí sa vyvarovať! Čomu sa teda vyhnúť, aby ste si vlasy zbytočne nezničili? A ak sa vám už náhodou podarilo vlasy poškodiť, ako im pomôžete?

1. Nesiahajte si neustále na vlasy a pokožku hlavy.

Aj vy máte podobný zlozvyk? Pravidelne sa pohrávate s vlasmi, prečesávate si ich rukou, alebo sa nervózne škriabete na pokožke hlavy. Potom sa nesmiete diviť, že sú vaše vlasy mastné, a že vám nadmerne vypadávajú. Kým sa tohto zlozvyku zbavíte, vyskúšajte na vlasy masku z bentonítového ílu. Ten mastné vlasy dokonale vyčistí a zbaví pokožku hlavy prebytočného mazu.

2. Nezabúdajte na pravidelné strihanie.

Túžite po dlhých vlasoch? Avšak tým, že si ich nebudete strihať, dlhú hrivu nedosiahnete. Vlasy sa totiž budú štiepiť a rásť pomalšie. Ideálne je, nechať si podstrihnúť vlasy aspoň raz za tri mesiace. Ak sa vám napriek tomu zdá, že sa končeky prehnane štiepia, doprajte vlasom správnu výživu. Vynikajúci je zábal na vlasy s arganovým olejom.

3. Nepoužívajte kozmetiku, ktorá vlasom škodí!

Vlasovú kozmetiku si vyberajte zodpovedne, a to podľa typu svojich vlasov. Snažte sa tiež používať na vlasy kozmetiku bez obsahu chémie, ktorá ich ešte viac zničí a oslabí. Ideálna je kozmetika v bio kvalite, prípadne prírodná kozmetika.

4. Nepreháňajte to s umývaním vlasov.

Naozaj nie je potrebné umývať si vlasy každý deň. Ak sa vám príliš mastia, spôsobuje to možno práve pričasté umývanie. Úplne stačí umyť si ich tri krát týždenne a starostlivosť o mastné vlasy doplniť kúrou s Jamajským čiernym ricínovým olejom.

5. Nebuďte k svojim vlasom necitlivá.

Čo to znamená? Po umytí vlasov si ich nestláčajte do pevného turbanu a nečešte si mokré vlasy. Ničíte tak vlasové folikuly a vlasy potom vypadávajú. To isté platí aj o veľmi pevne stisnutých vlasoch v konskom chvoste. Na podporu rastu vlasov vynikajúco poslúži ricínový alebo nimbový olej. Takisto sa vyhnite prehnanému fénovaniu, žehleniu a kulmovaniu vlasov. Horúci vzduch ich totiž poškodzuje.

6. Nefarbite vlasy chemickými farbami!

Amoniak, obsiahnutý vo farbách na vlasy, im určite nepomáha. Preto klasické farby vymeňte radšej za kvalitné prírodné farbivá, napríklad hennu.

7. Nepoužívajte nesprávny hrebeň.

Aj hrebeň alebo kefa na vlasy sa vyberá podľa typu vlasov. Napríklad kučeravé vlasy potrebujú hrebeň s väčšími medzerami medzi zubami. Ideálne sú však kefy a hrebene z prírodných materiálov, napríklad z dreva.

8. Nezanedbávajte svoje vlasy, najmä na dovolenke!

Aj na vlasy výrazne vplýva vonkajšie prostredie. Prach, nečistoty, či slnečné žiarenie a morská voda počas dovolenky. Preto vlasy chráňte pred slnkom, napríklad šatkou alebo klobúkom. Okrem toho si vyčerpané vlasy pravidelne zaslúžia kvalitnú regeneračnú a vyživujúcu masku alebo kúru s použitím rastlinného oleja. Vynikajúco poslúži napríklad kokosový alebo arganový olej.

Je to jednoduché. Ako sa k svojim vlasom budete správať, tak budú vyzerať! Ak sa teda spomínaným činnostiam vyhnete, určite budete mať závideniahodnú korunu krásy.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty2