Čo ponúka biokozmetika proti nádche?

Začalo sa obdobie jesene a s ním sa spája i zmena počasia. Dni sú viditeľne kratšie, slnko slabšie, rána chladnejšie a dážď častejší. Nálada sa nám mení na melancholickú a nezlepší nám ju ani nachladnutie či zachrípnutie, alebo kašeľ.

Ste na toto obdobie pripravení (nakúpené čajíky, homeopatiká na nachladnutie, mastičky) alebo si počkáte kým sa reálne zmení váš zdravotný stav a potom vbehnete do lekárne a kúpite si prvé čo vám lekárnik ponúkne? Pre tích, ktorí chcú mať prehľad čo ponúka biokozmetika a prírodná kozmetika pre takéto prípady máme pár tipov.

Ach tie detské soplíky

Nosový olej baby Každé ráno sledujete svoje dieťa a hľadáte soplíky, aby vám ho náhodou ráno nevzali do jaslí alebo škôlky? Nosový olej Baby vám pomôže ochrániť nosovú sliznicu dieťaťa. Obsahuje éterické oleje, ktoré zabraňujú usádzaniu choroboplodných zárodkov. Veľmi dobrý i pri vypuknutí nádchy i na upchatý detský noštek. Pomáha i pri sennej nádche.Keď noštek bolí

Balzam detský nosový Saloos Noštek celý šupinkatý, boľavý a červený pomôže zahojiť bambucké maslo, ktoré je na to ako stvorené. Keď sa k tomu pridá i harmanček, máte prípravok, ktorý sa postará o podráždený detský noštek a uvoľní dýchacie cesty. Balzam detský nosový je veľmi jemný a citlivý k detskej pokožke. Detský noštek sa pri pravidelnom natieraní veľmi rýchlo zahojí.Zázračný eukalyptus

Éterický olej eukalyptus V tomto období je éterický olej Eukalyptus k nezaplateniu. Pomáha uvoľniť dýchacie cesty, prehriať studené telo a znižuje horúčku. Pre uvoľnenie dýchacích ciest odporúčame do nádoby s horúcou vodou nakvapkať 5 kvapiek tohto éterického oleja a napariť sa, alebo nakvapkať tento olej do aromalampy. Ak chcete takýto spôsob použiť pre uvoľnenie dýchacích ciest u dieťaťa, odporúčame dať do misky s horúcou vodou 2 kvapky tohto éterického oleja a misku dať pod postieľku. Pomáha i mokrá plienka na radiátore, na ktorú nakvapkáte éterický olej Eukalyptus.Detský eukalyptový balzam pri prechladnutíNa natieranie tela a prehriate, ako i podporenie vykašliavania a uvoľnenia dýchacích ciest skúste balzam Eukalyptus alebo Detský eukalyptový balzam pri prechladnutí. Natiera sa na chrbát a vpredu na hrudník, aby sa hlieny lepšie uvoľňovali a kašeľ upokojil. Pri veľmi silnom ochorení alebo reumatizme, či bolestiach kĺbov skúste China balzam, ktorý obsahuje éterické oleje Mentol, Tymián, Jalovec, Gáfor, Eukalyptus, Klinček... skrátka všetky oleje, ktoré pomáhajú prehriať vaše telo a zvýšiť cirkuláciu.

Éterické oleje na nachladnutie, kašeľ a zápaly dýchacích ciest

Éterické oleje

Využite v tomto období svoju aromalampu a nechajte pôsobiť éterické oleje, zatiaľ čo pozeráte televíziu, alebo pripravujete jedlo v kuchyni. Taktiež si môžete pripraviť horúci kúpeľ a prehriať chladom skrehnuté telo. Pre kúpeľ dospelej osoby použite 5-10 kvapiek éterického oleja, alebo zmesi olejov a zmiešajte s mliekom alebo medom.

Éterické oleje sa totiž vo vode nerozpúšťajú. Túto zmes nalejte pod prúdiacu vodu, tesne pred vstupom do vane, aby ste si užili vôňu a prečistili dýchacie cesty.

Éterické oleje vhodné pri nachladnutí: Borovica-ihličie, Céder, Eukalyptus, Kajeput, Tea Tree.

Éterické oleje vhodné pri zápaloch dýchacích ciest, laryngytíde, bronchitíde: Levanduľa, Mäta, Tea Tree.

Éterické oleje podporujúce vykašliavanie hlienu, pri zápale prínosových dutín, pri zápale priedušiek a pri kašli: Borovica-ihličie, Anýz, Citrón, Eukalyptus, Kajeput, Kadidlo, Majorán, Mäta, Myrha.

Éterické oleje zmierňujúce suchý kašeľ: Cypruštek, Rozmarín. Aké prípravky z našej ponuky využívate vy pri nachladnutí a počas jesenných dní? Čo robíte preto, aby ste neochoreli?


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Stiahnite si ebook zadarmo:

Odporúčané produkty8