DIY levanduľový olej po opaľovaní

DIY levanduľový olej po opaľovaní

S letnou problematikou spálenej pokožky budem pokračovať aj v dnešnom článku. Stále máme letnú sezónu a dovolenky v plnom prúde. Preto som sa rozhodla s vami podeliť o môj osvedčený DIY na levanduľový olej, ktorý si pripravujem pravidelne už niekoľko rokov.

Levanduľový olej

Suroviny:

 • hrsť sušených kvetov levandule
 • 2 PL olivového oleja
 • 1 PL avokádového oleja

Postup:

 1. Tak ako pri predchádzajúcich domácich prípravkoch, tak aj pri tomto si pripravíme čistú mištičku s vrchnákom. Aby sme zabránili skorej expirácii.
 2. Pred použitím ju umyjeme v horúcej vode.
 3. Do pripravenej misky pridáme vysušené levanduľové kvety.
 4. Následne pridáme 2 PL lyžice olivového oleja.
 5. Aby sme zvýšili účinnosť levanduľového oleja, tak pridáme aj 1 PL avokádového oleja.
 6. Takto pripravený olej s levanduľovými kvetmi by sme mali nechať na slnečnom mieste po dobu 4 týždňov. Následne je potrebné precediť ho a používať na postihnuté miesta.

Levanduľa a olivový a avokádový olej

Aplikácia a účinky:

Tento produkt je tiež olej, čiže konzistencia je rovnako mastná ako pri iných výrobkoch. Vďaka tomu je vhodný práve na premasťovanie.

To však nie je jediná výhoda. Okrem už spomínaného premasťovania je výborný na upokojenie pokožky hlavne po opaľovaní. Takýmto spôsobom môžeme zmierniť dôsledky nadmerného slnenia a celkovo vzniku a liečby popálenín spôsobených slnečným žiarením.

Tak ako aj pri ostatných výrobkoch aj tu bola viditeľná zmena pri pravidelnej aplikácii v časovom rozpätí kratšom ako jeden týždeň.

Produkt by nemal používať človek, ktorý:

je atopikom, alergikom na niektorú zo surovín, prípadne trpí žihľavkou.

Levanduľový olej:

 • protizápalové účinky
 • regenerácia

Levanduľa:

 • upokojuje
 • uvoľňuje napätie

Olivový olej:

 • výborne premasťuje suchú pokožku
 • urýchľuje hojenie jaziev
 • je úspešný v boji proti popraskanej pokožke

Levanduľový olej sa dá kúpiť aj v obchode so zdravou stravou alebo na internete, no tento si viete pripraviť za pár minút v pohodlí domova a nechať ho vylúhovať pár týždňov. Keď plánujete dovolenku niekedy v septembri, tak to akurát stíhate, prípadne ho využijete v nasledujúcej sezóne.

Skúšali ste už niekedy levanduľový olej a jeho pozitívne účinky pre náš organizmus a hlavne pokožku? Prípadne aké oleje sa Vám osvedčili pri spálenej pokožke?


Nika Žembová
Nika Žembová
Bloggerka žijúca si svoj sen. Vždy pozitívne naladená študentka farmácie, ktorá si ulietava na kozmetike, dobrých romantických knihách a filmoch. Zbožňuje jógu a beh, bez pohybu by deň nebol dňom, no neodolá čokoláde a pečeniu dobrôt. Úplne vypne pri písaní a dobrej poľskej, či latino hudbe.


Odporúčané produkty2