DIY: Romantický píling pre hebkú a voňavú pokožku

Ten pocit jemnej, hebkej, hydratovanej a prevoňanej pokožky...čo viac si priať? :) Vstúpte do kúpeľa s týmto pílingom v ruke a výjdete presne s takýmto pocitom :) Doprajte si relax a sústreďte sa chvíľku len sami na seba.

Pravidelná exfoliácia odstráni odumreté bunky, pokožku prekrví a podporí jej regeneráciu. Príjemná vôňa tohto pílingu Vám zdvihne náladu :) A keďže dobrá nálada a smiech sú nákazlivé, pripravte tento píling aj pre svoju mamu, sestru, či kamarátku, len tak, za to, že sú :)

Na prípravu pílingu budete potrebovať:

  • nádobku s objemom 150 ml – v sklenenej píling krajšie vynikne :)
  • 8 polievkových lyžíc himalájskej ružovej soli
  • 5 polievkových lyžíc nerozpusteného kokosového oleja
  • 25 kvapiek zmesi éterických olejov
  • 1 polievková lyžica sušených lupienkov ruží (alebo iných sušených kvetov)

Himalájska soľ

Do čistej a suchej nádobky vsypte ružovú himalájsku soľ. Tieto ružové kryštáliky sú bohaté na minerály a spravia vašu pokožku jemnú, podporia cirkuláciu krvi a stimulujú regeneračné procesy.

Pridáme kokosový olej 

Himalájsku soľ zmiešame s kokosovým olejom. Vďaka obsahu kokosového oleja sa už po sprche nemusíte krémovať, Vaša pokožka bude hydratovaná a hebká. Kokosový olej navyše pôsobí antibakteriálne a hojivo. Pridávajte ho v nerozpustenej forme.

Pridáme esenciálne oleje 

Pridáme esenciálne oleje - použila som zmes citrusov a kvetinových tónov (citrón, pomaranč, santalové drevo, jazmín, ylang ylang). Táto zmes má osviežujúcu vôňu a zároveň aj jemne kvetinovú, romantickú vôňu. Môžete však použiť aj kombináciu bergamotu /citrónu a levandule, alebo svojich obľúbených esenciálnych olejov :)

Pridáme sušené ruže

Nakoniec vmiešajte ružové lupienky. Ruža sa často spája s láskou a prejavovaním citov. Ukážte svojej pokožke ako ju máte rady a prisypte do zmesi sušené ružové lupienky (ak sú príliš veľké, môžete ich zľahka podrviť). Pre efekt môžete ozdobiť povrch hotového pílingu ďalšími lupienkami ruží.

Valentínsky telový píling 

Ak milujete levanduľu, môžete použiť osviežujúcu zmes citrónového a levanduľového oleja a píling dozdobiť sušenými levanduľovými kvetmi :) Aby sa vôňa stihla rozležať, nechajte aspoň deň odstáť. Krúživými pohybmi vmasírujte do vlhkej pokožky tela a zmyte, alebo si užite relaxačný kúpeľ :) Pozor však na vaňu/sprchový kút – kvôli kokosovému oleju môže ostať trochu mastná, tak sa nešmyknite ;) Ktoré vône patria medzi vaše obľúbené? Máte svoje osvedčené kombinácie? :)


Barborka Gírethová
Barborka Gírethová
Verím, že na to aby sme boli krásne, nemusíme používať kozmetiku, ktorá poškodzuje naše zdravie. Prírodná kozmetika funguje rovnako dobre a veru niekedy ešte lepšie ako tá konvenčná. Rada vás preto inšpirujem mojimi skúsenosťami a tiež vám poradím, ako si prírodnú kozmetiku môžete vyrobiť doma. Ešte viac tipov, receptov a informácií môžete nájsť na mojich blogoch: beastlovesbeauty.wordpress.com a bioblogerinas.sk.