DIY: zimné pomarančovo - škoricové hrejivé mydielko

DIY: zimné pomarančovo - škoricové hrejivé mydielko

Nedávno ste sa dozvedeli, ako vyrobiť voňavé Medovkovo – mätové mydlo z prírodnej mydlovej hmoty (DIY nájdete na našom blogu TU). Ak aj vás chytila chuť tvoriť, všetky informácie k procesu výroby akéhokoľvek mydielka nájdete v úvode článku.

Dnes sa zameriam na vianočnú vôňu, ktorá v mnohých z nás vyvoláva príjemné pocity z detstva. Pocit harmónie a sladkastého oddychu. Predstavím vám moju vianočnú edíciu srdiečkových mydielok s citrusovo – škoricovou arómou. Viac sa dozviete nižšie ;*)

Potrebujeme:

DIY: zimné pomarančovo - škoricové hrejivé mydielko

Voňavé silice/éterické oleje nakupujte len 200% prírodné, aby neškodili pokožke pri používaní! Bežné oleje do aromalampy sú často na báze chémie.

Postup výroby:

Ostrým nožom si nakrájame mydlovú hmotu na malé kocky. Zhruba veľkosti kocky cukru. Nasypeme ich do zaváraninového pohára vo vodnom kúpeli. Zapneme sporák na najmenší plameň. Jemne a pomaly miešame kocky dreveným „miešadlom“, kým sa roztopia.

DIY: zimné pomarančovo - škoricové hrejivé mydielko

Po roztopení mydlovej hmoty vypneme sporák. Pohár vyberieme chňapkou, alebo utierkou ešte za tepla z vodného kúpeľa. Položíme na drevenú kuchynskú dosku.

Hneď do horúcej hmoty primiešavame suroviny. Prv mrkvový olej, ktorý zmes aj jemne zafarbí. Je potrebné ho rovnomerne vmiešať do hmoty. Potom ryžový olej. Opäť vmiešať. Následne nakvapkáme vitamín E a zase miešame, aby sa všade rovnomerne dostal.

Záverom aromatizujeme éterickými olejčekmi. Pokojne všetky naraz nakvapkáme a následne miešame, kým sa dostanú hlboko do zmesi. Nakoniec nasypeme voňavú škoricu a posledný krát poriadne vmiešame do hmoty.

Ako náhle máme všetko dôkladne spojené a voňavé, nalievame do silikónovej formy, alebo plastových dózičiek. Ak používate plast, vopred ho vymastite kokosovým olejom. Mydlo neskôr ľahšie vyberiete.

Necháme tuhnúť asi 1 hodinu. Po stuhnutí zabalíme do celofánu, alebo potravinárskej fólie.

Jedno mydielko si určite nechajte na samo-testovanie. Ostatné sú krásnym a voňavým darčekom pre vašich blízkych ;*)

Z uvedeného množstva vyrobíte zhruba 8 kusov stredne veľkých mydielok.

DIY: zimné pomarančovo - škoricové hrejivé mydielko

Ak vás zaujal môj návod, množstvo podobných prírodných Do It Yoursef nájdete na našom blogu.

Už ste skúšali výrobu vlastnej „hand made“ (ručne robenej) kozmetiky? Podeľte sa o svoje skúsenosti, rady a tipy v komentoch pod článkom! Aj my sa radi dozvieme čosi nové ;*)

ÚSPEŠNÚ VOŇAVÚ TVORBU PRAJEM


Denisa Mateašiková
Denisa Mateašiková
Bloggerka, zaujímajúca sa o zdravý životný štýl. Vlaso-fil. Joga-fil. Miluje prírodu, prírodnú kozmetiku a makové koláče s kokosovým cukrom. Prečítala by aj Alexandrijskú knižnicu a nepohrdne kvalitnou alternatívnou hudbou. Keď však ide do tuhého, upokojí ju len joga, Gayatri mantra a vtáčí spev ; ) Váži si inteligentných, dobrosrdečných a čestných ľudí. Oceňuje tých, ktorí tvoria. http://mateasikova.blog.sme.sk


Odporúčané produkty4