Éterické oleje, ktoré zlepšia náladu a vykúzlia úsmev na tvári

Éterické oleje, ktoré zlepšia náladu a vykúzlia úsmev na tvári

Súčasná situácia na Slovensku je pre nás všetkých veľmi ťažká. Bojíme sa, čo prinesie budúcnosť a myslíme najmä na to, aby naša rodina ostala zdravá. Mnohí bojujeme so smútkom, zlou náladou alebo nervozitou. Pomôcť môžu aj éterické oleje, ktoré zlepšia náladu a pochádzajú z prírody.

Éterické oleje majú veľkú silu

Používajú sa už stovky rokov, pretože dokážu blahodarne pôsobiť na telo i dušu. Éterické oleje nielen krásne voňajú, ale pomáhajú s mnohými problémami, ktoré nás denne trápia. Ak v súčasnosti potrebujete povzbudiť, zlepšiť náladu a porozumieť svojim pocitom, máme pre vás pár tipov na výborné éterické oleje. Stačí si pridať pár kvapiek do aromalampy alebo difuzéra a nechať sa obklopiť ich opojnou vôňou.

Esenciálne oleje Vyberte si svoj obľúbený esenciálny olej z našej ponuky Kúpiť »

Citrusy pre radosť

Každý z nás má svoju obľúbenú vôňu, ktorá mu zlepší náladu alebo mu niečo pekné pripomína. Éterické oleje ako citrón, pomaranč, grapefruit, bergamot alebo limetka prinášajú radosť, zmiernenie stresu a úzkosti. Niektorí ľudia dokonca hovoria, že sú to radostné vône leta alebo jari a nemali by chýbať v žiadnej domácnosti.

Vyvolávajú pocity šťastia aj v zime, kedy mnohých z nás trápia sezónne melanchólie a určite vás poteší aj teraz.

Citrónová tráva má citrón len v názve, ale jej vôňa je veľmi lahodná a pripomína ho. S obľubou sa pridáva aj do rôznych čajových zmesí, pretože je skutočným potešením chuťových pohárikov. Jej relaxačné účinky oceníte kedykoľvek po ťažkom a namáhavom dni.

Vzácne kvety, ktorých vôňa je nádherná

O účinkoch levandule asi netreba veľa hovoriť. Táto krásna fialová rastlinka s nezameniteľnou vôňou patrí k tým najznámejším a jej éterický olej je tiež jeden z obľúbených. Pomáha upokojovať od stresu, navodzuje príjemný spánok, zlepšuje aj migrény alebo bolesti hlavy. Zlepšuje náladu a strach, nervozitu alebo smútok odplavuje ako vodu v rieke.

Levanduľové pole

Podobne účinkuje aj jazmín, ktorý patrí k tým vzácnejším éterickým olejom. Pomáha nielen na zlú náladu, ale aj na depresiu alebo stavy úzkosti. Jeho exotická vôňa vás razom prenesie na krásne exotické miesta a budete sa cítiť omnoho spokojnejšie.

Ylang ylang znie tiež veľmi vznešene a jeho kvetinové tóny sú veľmi obľúbené aj v parfumoch. Harmonizuje telo aj dušu a potom sa človek cíti pokojný a spokojný. Má veľmi intenzívnu vôňu, a preto s ním treba narábať opatrne, aby vás nezačala bolieť hlava.

Možno aromaterapiu obľubujete a možno ste ju ešte nikdy neskúsili. Je najvyšší čas zmeniť to, pretože nemáte čo stratiť. Naopak, získate voňavý domov a možno nájdete skutočný poklad, ktorý už nebudete chcieť dať z ruky. Éterické oleje sú pre celú rodinu.

Máte svoj obľúbený?


Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.


Odporúčané produkty7