Rozdelenie kvetinových vôd podľa typu pleti [Infografika]

Rozdelenie kvetinových vôd podľa typu pleti

Kvetinové vody – hydroláty majú veľa možností využitia. Môžete si nimi osviežiť a dočistiť pleť, zamiešať s nimi ílovú masku, ale tiež pôsobia ako príjemná aromaterapia.

Hydroláty väčšinou vznikajú pri destilácii parou. Z kvetín sa tak získa esenciálny olej a tekutina – hydrolát, ktorý obsahuje látky rozpustné vo vode. Ich účinky môžu byť ale rôzne, podľa toho, ktorú konkrétnu vodu si vyberiete. Pokiaľ má vaša pleť viacero problémov (napr. je problematická, ale zvykne byť tiež citlivá), vyskúšajte viacero kvetinových vôd, určite nájdu takú, ktorá vám sadne najlepšie.

Mastná a problematická pleť

Mastná a problematická pleťHamamelová voda pleť schladí a stiahne, čím pomáha pri pleti zapálenej a s rozšírenými pórmi. Je vhodná aj pri akné. Čajovníková (tea tree) voda pôsobí na pokožku protizápalovo, antibakteriálne a hojivo. Sadnúť vám môže aj mätovásantalová voda.
Citlivá a podráždená pleť

Citlivá a podráždená pleťPre citlivú pleť je ideálna harmančeková kvetinová voda. Je veľmi jemná, pokožku upokojí a využijete ju aj pri suchej a svrbivej pokožke. Výborná je tiež levanduľová voda, ktorá upokojí nielen pokožku, ale aj myseľ. Navyše má protizápalové účinky, čím je ideálna aj pre citlivú problematickú pleť. Sadnúť vám môže aj ružovámedovková voda.Suchá a zrelá pleť

Suchá a zrelá pleťRužová voda je najobľúbenejšou kvetinovou vodou. Na pleť má skrášľujúce, hydratačné a zjemňujúce účinky, pleť udržuje dlhšie mladú. Skvelá je aj na ošetrenie unavenej pokožky po opaľovaní. Zaujímavou zmenou môže byť kadidlová voda, ktorá pokožku omladzuje, čistí a hojí. Je výborná pre zrelú pleť! Sadnúť vám môže aj pleťová voda zo santalového dreva.
Pre všetky typy pleti

Všetky typy pletiRužoválevanduľová voda sú vhodné pre všetky typy pleti, vrátane pleti problematickej. Pravdepodobne vedľa nešlapnete ani s harmančekovou vodou.

Nebojte sa s kvetinovými vodami experimentovať! Na rozdiel od bežných pleťových vôd a tonerov majú čisté zloženie a tak neobsahujú žiadne dráždivé konzervanty ani syntetické látky. No ak ste na niektorú rastlinu alergické, vyhnite sa jej aj v podobe kvetinovej vody. Ak je to možné, kupujte ich v bio kvalite, ktorá zaručuje vysokú kvalitu. Tak doprajete pleti skvelú starostlivosť s čistým svedomím.

Infografika - Rozdelenie kvetinových vôd podľa typu pleti (kliknite pre zväčšenie):

Rozdelenie kvetinových vôd podľa typu pleti

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku Rozdelenie kvetinových vôd podľa typu pleti si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku, jediná podmienka je aby ste to vložili cez kód ktorý je nižšie. Stačí ho jednoducho skopírovať a vložiť:


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty5