Voňavá bielizeň a ekologické pranie pre každú domácnosť

Voňavá bielizeň a ekologické pranie pre každú domácnosť

Každá gazdinka túži po dokonalej domácnosti bez chýb. Dnes by sme vám radi ukázali, ako môžete mať čistú a nádherne voňavú bielizeň s využitím darov z našej prírody.

Vsaďte na esenciálne oleje

Dnes si môžete vybrať rôzne ekologické prášky alebo gély na pranie. Veľkej obľube sa tešia napríklad mydlové orechy, ktoré sa dajú kúpiť aj v podobe gélu. Bielizeň je rovnako čistá ako v prípade prostriedkov na pranie z drogérie a bonusom je, že chránite prírodu.

Prevoňať ich môžete esenciálnymi olejmi. Výhodou je, že si môžete vybrať esenciálne oleje od výmyslu sveta, čisté alebo zmesi, ktoré zavoňajú aj tomu najnáročnejšiemu nošteku. V tomto prípade sa fantázii medze nekladú a môžete si vybrať vôňu, ktorú máte najradšej. Čím výraznejšie olej vonia, tým výraznejšie prevoniate aj svoje oblečenie.

Okolo 20 kvapiek môžete pridať do pracieho gély a pár kvapiek do bubna. Po praní bude oblečenie voňavé, čisté a hoci vôňa nemusí byť tak intenzívna ako po aviváži, budete vás obklopovať ako voňavý závoj.

Výdrž vône môžete predĺžiť aj potom, ako bielizeň odložíte do skrinky. Vôbec to nie je komplikované. Stačí nakvapkať na vreckovku esenciálny olej, uložiť ju do látkového vrecúška a položiť do skrinky alebo poličky. Voňať bude oblečenie aj priestor, vďaka čomu sa vyhnete nepríjemným pachom.

Ocot a esenciálny olej ako aviváž

Vo svete, kde mnohým ľuďom prekáža kozmetika alebo bežné pracie gély, hľadáme prírodné alternatívy. Skvelou voľnou môže byť použitie octu ako aviváže. Nemusíte sa ho vôbec báť, hoci jeho vôňa lákavá nie je, po praní ho vôbec neucítite.

Veľké pranie

Pridajte k nemu ešte pár kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja (levanduľu -  pre lepší spánok, rozmarín - povzbudzuje, eukaluptus - proti upchatým dutinám, grep - proti depresii) a môžete sa tešiť na čistú a voňavú bielizeň. Výhodou je nielen to, že je to šetrné k prírode a k vašej peňaženke, ale získate tak aj voňavejšie, čistejšie a žiarivejšie oblečenie.

Budete sa cítiť spokojnejšie

Použitie esenciálnych olejov na pranie má ďalšiu výhodu. Každý olej inak vplýva na našu psychiku a ich vôňa má nad nami veľkú moc. Môžu nás upokojiť, priniesť harmóniu, zlepšiť sústredenie a koncentráciu, navodiť pocit radosti alebo pripomenúť peknú udalosť a zlepšiť tak náladu.

Každému vonia niečo iné, a preto je dobré hľadať a skúšať, ktorý olej bude pre vás a vašu rodinu to pravé orechové. Vďaka nim dokážete dať zbohom toxickým čistiacim prostriedkom a zistíte, že takéto ekologické pranie je zábavné, ekonomické a zdravé.

Skúšali ste pranie s esenciálnymi olejmi? Máte svoj tajný recept, ako bude bielizeň voňať prírodou?


Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.