10 účinných esenciálnych olejov na vlasy [Infografika]

10 účinných esenciálnych olejov na vlasy [Infografika]

Mastné, suché, so sklonom k tvorbe lupín... Našli ste sa v niektorom z týchto typov vlasov? Potom vyskúšajte esenciálne oleje na vlasy! Pozrite si nasledujúci zoznam esenciálnych olejov, ktoré môžete použiť na svoje problematické vlasy. Aké majú účinky?

1. Levanduľový esenciálny olej

Esenciálny olej Levanduľa extraTento éterický olej má protizápalové, antibakteriálne a upokojujúce účinky. Je preto ideálny na upokojenie pokožky hlavy a lieči kožné problémy ako lupienka a akné na hlave. Svojou vôňou a antiseptickými účinkami odpudzuje parazity. Možno ho teda použiť aj v boji proti všiam a hnidám. Ako všetci vieme, nadmerný stres má negatívny vplyv aj na vlasy a ich kvalitu. Môže spôsobovať dokonca aj vypadávanie vlasov. Keďže levanduľový olej upokojuje, pomáha vlasom aj týmto spôsobom. Jeho výhodou je to, že ho nemusíte miešať so žiadnym nosným olejom. Stačí ho samotný vmasírovať do pokožky hlavy. A čo je nemenej dôležité, levanduľový olej môžete použiť bez ohľadu na to, aký máte typ vlasov. Hodí sa totiž tak na mastné, ako aj na suché a oslabené vlasy.

2. Tea tree esenciálny olej

Esenciálny olej Tea treeMáte lupiny? Začnite teda používať éterický olej tea tree a môžete sa s nimi rozlúčiť. Má antiseptické vlastnosti a dokáže liečiť lupienku a rôzne plesňové infekcie na pokožke hlavy. Prekrvuje pokožku hlavy a tým podporuje aj rast vlasov. Pár hodín po jeho použití na pokožku hlavu si však musíte umyť vlasy. Po jeho použití sa totiž na pokožke tvorí priveľa soli a minerálov, ktoré by mohli upchať póry.

3. Esenciálny olej cédrové drevo

Esenciálny olej CéderJe tiež vynikajúci v boji s lupinami a plesňovými infekciami pokožky hlavy. Cédrové drevo pôsobí však aj ako čistič pokožky hlavy. Vďaka vyčisteným folikulám a vlasovým korienkom môže pokožka dýchať, netvorí sa nadbytočný maz a vlasy tak nie sú mastné.4. Esenciálny olej Ylang-Ylang

Esenciálny olej Ylang ylangYlang ylang má vynikajúce čistiace vlastnosti a preto sa používa najmä na mastné vlasy. Pôsobí ako prevencia kožných ochorení a lieči aj lupiny.
5. Esenciálny olej mäta prieporná

Esenciálny olej Mäta priepornáPoužíva sa na prekrvenie vlasovej pokožky, čím sa stimuluje rast vlasov. Zároveň však jeho používanie zabraňuje vypadávaniu vlasov a bojuje proti vysušenej pokožke hlavy. Mäta prieporná má antiseptické vlastnosti a je teda aj prevenciou parazitov. Čistí pokožku hlavy. Mätový olej je potrebné riediť so základným olejom.6. Esenciálny olej citrón

Esenciálny olej CitrónMožno ho považovať za najúčinnejší olej v boji proti všiam a tiež lupinám. Je bohatý na antioxidanty a vyživuje tak vlasovú pokožku. Citrón je vynikajúci na mastné vlasy. Treba s ním však zaobchádzať opatrne. Prehnané množstvo oleja by totiž vlasy mohlo, naopak, priveľmi vysušiť.7. Harmančekový esenciálny olej

Esenciálny olej HarmančekDokáže upokojiť podráždenú vlasovú pokožku, vyriešiť jej zápaly a odstrániť lupiny, akné na hlave a psoriázu. Výhodou esemciálneho oleja harmanček je tiež to, že má ukľudňujúce vlastnosti. Ak si ho aplikujete na pokožku hlavy večer, budete mať pokojný spánok.

8. Esenciálny olej rozmarín

Esenciálny olej RozmarínRozmarín je pre vlasy ako stvorený. Podporuje totiž ich rast, bráni predčasnému šediveniu a vypadávaniu vlasov, lieči lupiny, suchú a svrbiacu pokožku hlavy. Jednoduchým pokvapkaním hrebeňa a prečesaním vlasov, dokáže tento olej oživiť a rozjasniť vlasy.

9. Esenciálny olej šalvia

Esenciálny olej ŠalviaÉterický olej Šalvia je výborný na vlasy v zmesi so základným olejom (kokosovým alebo olivovým), no skvele pôsobí aj pridaný do šampónov, či kondicionérov. Čistí pokožku hlavy a zabraňuje padaniu vlasov.
10. Esenciálny olej geránium

Esenciálny olej GerániumEsenciálny olej geránium je vynikajúci pri suchej pokožke hlavy so sklonom k tvorbe lupín. Jeho výrazná vôňa dokáže odpudiť a zahubiť vši.

 

Pamätajte, že každá pokožka reaguje odlišne a každý typ vlasov je úplne iný. Pri používaní éterických olejov teda pozorne sledujte reakcie svojich vlasov a pokožky. Iste nájdete ten najvhodnejší práve pre Vaše vlasy!

Infografika - 10 účinných esenciálnych olejov na vlasy (kliknite pre zväčšenie):

10 účinných esenciálnych olejov na vlasy

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku 10 účinných esenciálnych olejov na vlasy si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku, jediná podmienka je aby ste to vložili cez kód ktorý je nižšie. Stačí ho jednoducho skopírovať a vložiť:


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty8