Vyberte si dokonalý šampón pre vaše vlasy! Ako na to?

Vyberte si dokonalý šampón pre vaše vlasy! Ako na to?

Používate klasický šampón a radi by ste prešli na zdravšiu – bio alebo prírodnú alternatívu? Alebo už takéto šampóny používate, ale máte pocit, že to nie je ono? Možno ste si len nevybrali dokonalý šampón pre svoj typ vlasov a ich potreby. My vám poradíme, ako si vybrať šampón, ktorý urobí s vašimi vlasmi zázraky.

Typy šampónov

Najprv si povieme, aké druhy šampónov si u nás môžete vybrať. Pravdaže, všetky obsahujú kvalitné prírodné zložky.

  1. Tekuté šampóny. V klasickej tekutej forme, ktoré sú vhodné na bežné (pravidelné) umývanie vlasov. Riešia bežné problémy s vlasmi ako napríklad nadmerné mastenie, elektrizovanie, suchosť vlasov, či problémy s lupinami. Tieto šampóny obsahujú množstvo rôznych rastlinných výťažkov, vďaka ktorým majú schopnosť podporiť prirodzenú rovnováhu vlasov. Pozrite si našu ponuku.
  2. Tuhé šampóny. Majú tuhú konzistenciu, preto sú ideálne napríklad na cestovanie. Ich veľkou výhodou je to, že obsahujú množstvo olejov a masiel. Vlasy sú vďaka nim hĺbkovo hydratované. Napriek tomu však tuhé šampóny nespôsobujú pocit ťažkých a mastných vlasov. Navyše, sú mimoriadne jemné k vlasovej pokožke. Pozrite si našu ponuku.
  3. Suché šampóny. Pozor, nejedná sa o suché šampóny, ako ich možno poznáte z bežných predajní drogérie. Tieto šampóny sú vo forme práškov a ide zväčša o indické rastliny a rôzne íly ako napríklad Shikakai powder alebo Fullers earth, ktoré sú tou najprírodnejšou alternatívou. Pred použitím ich musíte rozriediť s vodou a až potom zmes naniesť na vlasy. Majú veľa pozitívnych účinkov, okrem iného vlasy detoxikujú, čistia a dodávajú im potrebné živiny v tej najčistejšej forme. Pozrite si našu ponuku.
  4. Farebné šampóny Henna Color. Ich úlohou je osviežiť farebný tón vlasov. Vďaka týmto šampónom vlasy získajú na slnku farebné odlesky, ktoré ich oživujú. Šampóny však nemenia pôvodnú farbu vlasov. Okrem toho pomáhajú udržiavať dlhšie zafarbenie hennovaných vlasov. Pozrite si našu ponuku.

Aký šampón pomôže vašim vlasom?

Takže ako si, z tohto množstva rôznych druhov šampónov, vybrať ten správny pre dokonalú starostlivosť o vlasy? Máme pre vás niekoľko tipov.

Šampón podľa príležitosti

Ak sa niekam ponáhľate, respektíve nemáte dostatok času, zrejme nebudete mať čas na prípravu suchých šampónov a použijete radšej klasické, tekuté. Suché šampóny si môžete nechať ako vlasovú kúru, keďže sa dajú použiť aj ako maska, či zábal na vlasy. Tuhé šampóny zas odporúčame vziať si so sebou na cesty, kvôli ich bezpečnému uskladneniu.

Šampón podľa konzistencie

V tomto prípade si vyberajte podľa toho, akej konzistencii dávate prednosť. Niekto je jednoducho za klasiku a po inom ako tekutom šampóne nesiahne. V tom prípade si môžete vybrať z množstva prírodných rastlinných šampónov, ktoré ponúkame. Ak ste za alternatívu a chcete vyskúšať niečo nové, dajte šancu suchým šampónom. Tie majú výnimočné čistiace a detoxikačné účinky na vlasy, aj pokožku hlavy.

Šampón podľa zloženia

Tu si môžete vybrať v závislosti od toho, akú zložku preferujete. Ak máte radi šampóny, ktoré obsahujú množstvo olejov, sú pre vás ideálne tuhé šampóny. Ak dávate prednosť nejakej konkrétnej vôni, či rastlinnej zložky, vyberte si šampón, ktorý ju má vo svojom zložení.

Šampón podľa typu vlasov

Pripravili sme pre vás prehľadnú tabuľku, v ktorej nájdete tipy na konkrétne šampóny, vhodné podľa vášho typu vlasov.

Typ vlasov/
Typ šampónu
Farbené vlasy Suché a zničené vlasy Mastné vlasy Kučeravé vlasy Normálne vlasy
Farebný šampón Záleží podľa pôvodnej farby vlasov. Ak sú vlasy napr. hnedé tak Brun prírodný šampón hnedý Záleží podľa pôvodnej farby vlasov. Ak sú vlasy napr. hnedé tak Brun prírodný šampón hnedý Záleží podľa pôvodnej farby vlasov. Ak sú vlasy napr. hnedé tak Brun prírodný šampón hnedý Záleží podľa pôvodnej farby vlasov. Ak sú vlasy napr. hnedé tak Brun prírodný šampón hnedý
Tekuté šampóny Amazon Plants, regeneračný šampón Bio šampón s Neemom a Amlou Amazon Plats, čistiaci šampón Amazon Plants, regeneračný šampón Šampón Natú
Tuhé šampóny Ruža tuhý šampón Levanduľa tuhý šampón Mastné vlasy tuhý šampón Ruža tuhý šampón Levanduľa tuhý šampón
Suché šampóny Shikakai powder (neodporúčame na svetlobiele vlasy - môže stlmiť odtieň vlasov) Shikakai powder (neodporúčame na svetlobiele vlasy - môže stlmiť odtieň vlasov) Aritha powder/Fullerś Earth Shikakai powder (neodporúčame na svetlobiele vlasy - môže stlmiť odtieň vlasov) Shikakai powder (neodporúčame na svetlobiele vlasy - môže stlmiť odtieň vlasov)

V zásade teda platí, že šampón by ste si mali vyberať podľa typu svojich vlasov. V ďalšom kroku voľte šampón v závislosti od toho, akej konzistencii, prípadne zloženiu dávate prednosť.

Pravdaže, najzdravšou voľbou pre vlasy a pokožku hlavy sú prírodné a bio šampóny, ktoré nezaťažujú vaše vlasy zbytočnou chémiou.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.