Vyrobte si doma aróma vosk. Ako na to?

Vyrobte si doma aróma vosk. Ako na to?

Milujete éterické oleje? Priestor naplnia nádhernou vôňou, majú terapeutické účinky a dokonca dokážu povzbudiť. Vhodne zvolená aróma vyčaruje krásnu vianočnú alebo sviežu letnú atmosféru. Záleží len na vás, aký éterický olej si vyberiete. Používate ich v aróma lampe? Máme pre vás ďalší tip na ich využitie. Vyrobte si domáce aróma vosky! Môžete ich použiť sami alebo nimi obdarovať svojich priateľov.

Ako vyrobiť aróma terapeutický vosk?

Aróma vosky sa vyrábajú a používajú naozaj veľmi jednoducho. Výber prísad, respektíve éterických olejov do vosku, je v podstate len na vás. No základný recept je vždy rovnaký. Pri výrobe vosku budete potrebovať:

  • Cca ½ šálky včelieho vosku
  • Éterické oleje (podľa receptov nižšie)

Namiesto včelieho vosku môžete ako základ použiť aj sójový vosk. Používa sa aj mix sójového vosku a rafinovaného kokosového oleja. Avšak včelí vosk má vo výsledku príjemnejšiu arómu a vydrží dlhšie ako iné vosky.

Odporúčame tiež, pred použitím konkrétnych éterických olejov, oboznámiť sa s ich kontraindikáciami. Niektoré totiž nie sú vhodné napríklad pre tehotné ženy, deti alebo ľudí so srdcovými ťažkosťami.

A ako si vosk pripravíte? Veľmi jednoducho. Vybraný vosk zahrievajte, kým sa úplne neroztopí. Potom doň nakvapkajte éterické oleje, zmiešajte a nechajte stuhnúť. Aróma vosk je hotový!

Výhodou je, že si môžete vyrobiť vosky akýchkoľvek tvarov a následne ich pekne zabaliť, či ozdobiť. Vznikne tak pekný darček pre priateľov, či milá pozornosť pre rodinu.

Zmesi éterických olejov do aróma vosku

Pripravili sme si pre vás zopár receptov na aróma vosky, podľa ich terapeutických účinkov.

Relaxačný vosk

Vosk pre dobrú náladu

Vosk na „dobitie“ energie

Povzbudzujúci vosk

Vosk pre pokojný spánok

  • 20 kv. EO Nemecký harmanček
  • 10 kv. EO Rímsky harmanček
  • 10 kv. EO Mandarínka

Vosk na meditáciu

Použitie aróma voskov je jednoduché. Nechajte vôňu z vosku odparovať v aróma lampe alebo nad sviečkou. Ak sa vôňa rozptýli a vosk ešte zostal, môžete ho použiť na prípravu ďalšieho aróma vosku.

Čo myslíte, ktorý aróma vosk bude váš najobľúbenejší? Alebo máte tip na vlastný recept?


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.