15 dôvodov, prečo používať slivkový olej [Infografika]

15 dôvodov, prečo používať slivkový olej

Hlboko hydratačný, ale zároveň nemastný a nezaťažujúci. To je slivkový olej. Je vyrábaný zo slivkových jadier a v Číne sa vyrábal a používal už pred tisíckami rokov. Čo je slivkový olej a prečo by ste ho mali vyskúšať?

Slivkový olej a jeho vlastnosti

Priláka vás svojou hebkou textúrou. Slivkový olej, známy aj ako olej zo slivkových jadier, je vzácny tým, že obsahuje množstvo triglyceridov – zlúčenín mastných kyselín s glycerínom. Tie majú za úlohu vytvoriť bariéru na povrchu pokožky a zmierňovať stratu vlhkosti. To znamená, že vlastne „uzamykajú“ hydratáciu v pleti.

Slivkový olej 50 ml Slivkový olej si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Je však bohatý aj na vitamíny, konkrétne vitamín E, C a A. Obsahuje tiež kyselinu olejovú a linoleovú, vďaka ktorým je vhodný pre suchú, zrelú a citlivú pleť. Ešte stále neveríte, že slivkový olej stojí za vyskúšanie? Určite vás presvedčia tieto jeho pozitívne účinky na pokožku.

Prečo by ste mali slivkový olej vyskúšať?

 1. Je hĺbkovo hydratačný. Omega mastné kyseliny 6 a 9 hydratujú pleť a triglyceridy sa postarajú o uzamknutie vlhkosti v pokožke.
 2. Má hojivé účinky. Vitamín A v slivkovom oleji podporuje hojenie pokožky a bunkovú výmenu. To prispieva aj k redukcii vrások a zlepšeniu elasticity pleti.
 3. Zmierňuje hyperpigmentáciu. Obsahuje vitamín C, ktorý sa podieľa na obnove a regenerácii buniek.
 4. Obsahuje množstvo antioxidantov. Tie neutralizujú poškodenie pokožky voľnými radikálmi, chránia pleť pred UV žiarením a podporujú tvorbu kolagénu.
 5. Je upokojujúci. Upokojí podráždenie pokožky a chráni ju. Polyfenoly pôsobia protizápalovo.
 6. Neupcháva póry. Má jemnú textúru a veľmi ľahko sa nanáša. Pleť zanecháva jemnú, hebkú a hodvábnu na dotyk. Je doslova radosť ho aplikovať na akýkoľvek typ pokožky.
 7. Je skvelý aj na mastnú pleť. Ak vás trápi mastná pokožka a bojíte sa, že olej ju ešte viac premastí a upchá, práve slivkový olej je pre vás vhodná voľba. Pomáha totiž regulovať produkciu kožného mazu a pre mastnú pleť je veľmi príjemný.
 8. Má protizápalové vlastnosti. Zbaví vás opuchu, podráždenia, tmavých škvŕn a dokonca aj kruhov pod očami.
 9. Pomôže pri kožných chorobách. Ocenia ho pacienti s psoriázou a ekzémami.
 10. Je lepší ako bežný balzam na pery! Aplikujte ho na suché a popraskané pery. Budú jemné a hydratované. Prečítajte si, ako si poradiť so suchými a popraskanými perami.
 11. Je vynikajúci na ošetrenie vlasovej pokožky. Keďže je bohatý na kyselinu linolovú a vitamín E, pomáha ošetriť suchú alebo podráždenú pokožku hlavy.
 12. Pomôže zničeným vlasom. Obzvlášť dobrý je pre suché, lámavé alebo nadmernou úpravou poškodené vlasy. Stačí, ak ho po umytí šampónom aplikujete do vlhkých vlasov.
 13. Chráni vlasy pred poškodením. Nielenže poškodené vlasy ošetruje, ale je aj prevenciou poškodenia. Pred použitím fénu ho aplikujte na vlasy ako ochranu. To isté môžete urobiť pred opaľovaním alebo dlhým pobytom na slnku.
 14. Je skvelý na masáž. Opäť treba spomenúť jeho jemnú textúru, ktorá ho predurčuje na ten najlepší masážny olej. Neváhajte ho pri masáži zmiešať s éterickými olejmi.
 15. Je silnejší ako arganový olej. Vedeli ste, že slivkový olej má omnoho vyššiu antioxidačnú silu ako arganový olej?

15 dôvodov, prečo používať slivkový olej

A čo jeho použitie? Nie je nič jednoduchšie. Vďaka jeho textúre sa používa naozaj ľahko a nemusíte ho nijako upravovať. Pár kvapiek oleja naneste na pokožku alebo postihnuté miesto a jemne vmasírujte. Samozrejme, použiť ho môžete aj pri výrobe domácej kozmetiky, ako cennú a výživnú zložku.

Infografika - 15 dôvodov, prečo používať slivkový olej:

15 dôvodov, prečo používať slivkový olej - infografika

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku 15 dôvodov, prečo používať slivkový olej si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.