5 tipov ako prežiť leto v pohode

5 tipov ako prežiť leto v pohode

Steká vám po tvári potôčik potu a pri pohľade na teplomer vás chytajú mdloby? Letná „horúčka“ je tu! A to sa človek toľko na to leto teší :) S týmito tipmi ho ale dúfam zvládnete zas o niečo lepšie a tak môže pohodové leto pokračovať naďalej.

1. Vejár/ventilátor

Vejár je síce stará klasika no veľa ľudí ho nevyužíva. A pritom existujú rôzne štýly, potlače, farby... vejáre naozaj nie sú len pre staré dámy! Mne v kabelke nechýba a využívam ho na zastávke, v mhd, hoc aj v práci. Je ľahučký, skladný a vždy po ruke. Ak ho nedajbože nezabudnem doma :D

Ak ste modernejšie naladené (a nechce sa vám mávať rukou), existujú aj maličké ventilátory, ktoré sa dajú zapojiť napríklad aj do mobilu.

2. Kvetinová voda s rozprašovačom

Ružová voda v spreji mi nechýba na nočnom stolíku, no samozrejme malé balenie môžete nosiť aj so sebou. Pre mňa je ideálna počas horúcich nocí – máme veľmi teplý byt a tak ak sa v noci zobudím, postriekam si tvár aj telo ružovou vodou. Príjemne vonia, schladí, plus má samozrejme skrášľujúce účinky ;)

Na noc je ideálna aj levanduľová voda – tá pomôže upokojiť podráždenú, či spálenú pokožku a navyše aj podporí sladký a nerušený spánok. V prípade núdze pomôže schladiť aj čistá voda.

3. Opaľovací krém bez chemických filtrov

Väčšina konvenčných opaľovacích krémov obsahujú syntetické chemikálie. Tieto zložky síce môžu ochrániť pred spálením, no paradoxne môžu zvýšiť riziko rakoviny. Pre opaľovanie si preto vyberajte radšej opaľovacie prípravky, ktoré obsahujú oxid ziničitý. Ten na pokožke vytvorí fyzickú bariéru a odráža slnečné lúče.

Vyvarujte sa ale nano forme, ktorá preniká do pokožky. Ak preferujete oleje, vyskúšajte malinový olej u ktorého je odhadovaný ochranný faktor 30-50. No odporúčam ho najskôr vyskúšať na kratšom pobyte na slnku :)

4. Vitamíny a imunita

Vitamíny, imunita, tým sa každý oháňa najmä v zime. No ak pracujete v klimatizovanej budove a máte pravidelné tepelné šoky, nie je na škodu doplniť vitamíny.

Horšie, než trpieť v teple, je trpieť teplom v posteli s horúčkou :D

Ja si rada pripravujem limonádu z ovocia a byliniek, čím zároveň dopĺňam pitný režim. Ak chcete prírodné prípravky na imunitu, môžete vyskúšať napríklad aj chlorelu, spirulinu, zelený jačmeň, či adaptogény ako rodiola, ašvaganda. Adaptogény pomáhajú telu vyrovnať sa s fyzickým a duševným stresom. Takže ak toho máte v práci už plné zuby a neviete sa dočkať dovolenky, skúste ich.

5. Voňavé telo

Voňavú telovú kozmetiku mám rada vždy, no v lete si ju ešte viac užívam. Orientálna vôňa ylang ylangusantalového dreva, kokosu, či exotické ovocie a vôňa tiare. Veľmi si užívam telové oleje, keďže teraz sa nemusím trápiť s tým, že sa mi ťažko bude obliekať do nohavíc :)

Ak môžem odporučiť dobrý prírodný dezodorant, je to určite Pure Aura od Salt of the Earth. Zatiaľ je to najlepší prírodný dezodorant aký som mala. No a určite by vám v kabelke nemal chýtať roll-on s vašou obľúbenou vôňou. Ja mám teraz veľmi rada olejové roll ony, ako je napríklad Bio aróma Sila kvetov od Akamuti, ktorá mi robí často spoločnosť. Tento vonia najmä po ylang ylangu, no v ponuke sú aj iné vône.

Dúfam, že vám tieto tipy ako prežiť leto budú k úžitku a budem rada, ak sa so mnou podelíte aj o tie vaše :)


Barborka Gírethová
Barborka Gírethová
Verím, že na to aby sme boli krásne, nemusíme používať kozmetiku, ktorá poškodzuje naše zdravie. Prírodná kozmetika funguje rovnako dobre a veru niekedy ešte lepšie ako tá konvenčná. Rada vás preto inšpirujem mojimi skúsenosťami a tiež vám poradím, ako si prírodnú kozmetiku môžete vyrobiť doma. Ešte viac tipov, receptov a informácií môžete nájsť na mojich blogoch: beastlovesbeauty.wordpress.com a bioblogerinas.sk.