Tipy na regeneráciu pokožky po lete

Tipy na regeneráciu pokožky po lete

Mnohí z nás sa po dovolenke pýšia krásnou opálenou pokožkou, ktorá pripomína čokoládu. Tešíme sa z toho, ako nás pobozkajú slnečné lúče a budeme šantiť v mori či chodiť po horách. Hoci na prvý pohľad je krásna, nesmieme zabúdať na to, že slnečné lúče jej môžu dať poriadne zabrať.

Základom je hydratácia

Používate telový peeling? Nie? Tak je najvyšší čas to napraviť! Raz či dva razy týždenne pomôže odstrániť odumreté kožné bunky. Pokožka tak ostane omnoho jemnejšia a krajšia. Preniknú do nej výživné látky z krémov a môže sa zlepšiť aj stav iných estetických problémov ako strie a celulitída.Vyrobte si vlastný romantický píling.

Hydratovaná pokožka je zdravá pokožka. Nebojte sa siahnuť po výživných telový maslách, olejoch alebo krémoch. Po lete sa môže ľahko stať, že je suchá, šupinatá a s tým súvisia aj ďalšie nepríjemné pocity – svrbenie, začervenania, niekedy až popraskania.

Ak máte pocit výrazného vysušenia, krémy môžete aplikovať aj dva razy denne. Inak postačuje raz denne, napríklad po kúpeli. Vlhkosť tak do pokožky akoby uzamknete a nemusíte sa obávať vysušenej a drsnej pokožky.

Máte rady horúci kúpeľ? Aj keď voda sama o sebe pokožku vysušuje, môžete ju ochutiť správnymi ingredienciami – soľou do kúpeľa, mliečnym kúpeľom alebo éterickými olejmi. Pokožku dokážu detoxikovať, hojiť a hydratovať. Bonusom je krásna vôňa, pri ktorej si dokonale odpočinie aj myseľ.

Príjemnou zmenou môže byť aj vyskúšanie sauny. Dokáže pomôcť telu, aby sa zbavilo škodlivín a nečistôt. Vďaka tomu sa bude lepšie a rýchlejšie regenerovať. Po sprche sa natrite olejom ako arganový alebo jojobový a pokožka ostane hodvábne jemná a hydratovaná.

Nepríjemné pigmentové škvrny

Možno ste si aj vy po lete všimli, že pokožka je viac posiata pigmentovými škvrnami. Objavujú sa najmä na tvári, dekolte a na rukách, teda na miestach, ktoré sú slnečnému žiareniu vystavované najviac.

Prvým krokom, ako im zabrániť, je používanie kvalitného opaľovacieho krému a tiež pomôcok ako klobúk alebo šiltovka. Slnko nejde dokopy ani s parfumom alebo s fotosenzitívnymi olejmi a niektorými druhmi liekov.

Je to viac estetický ako zdravotný problém, ale dobrou správou je, že pomoc môžeme nájsť aj v prírode. Pomôcť môže šípkový olej, ktorý nielenže hydratuje pokožku a zabraňuje jej starnutiu. Pomáha aj na rôzne fľaky alebo jazvy.

Na skrášľovanie nám výborne poslúži aj ricínový olej. Nielenže podporuje rast vlasov alebo obočia, ale dokáže tiež odstraňovať pigmentové škvrny a vyrovnávať tón pleti. Rovnako je skvelým bojovníkom proti starnutiu pleti.

Možno ste to o moringovom oleji nevedeli, ale aj on sa môže aplikovať na škvrny. Nielenže bieli nepekné fliačiky, ale pleť hydratuje, vyživuje a spevňuje. Je vynikajúci pre zrelšiu pleť, ktorú dokáže omladzovať.

Používate radšej esenciálne oleje? Aj tie môžu poslúžiť na odstránenie pigmentových škvŕn a na zosvetlenie pokožky. Vybrať si môžete citrónový, kadidlový, levanduľový alebo esenciálny olej zo santalového dreva. Pamätať si treba to, že sa nesmú aplikovať neriedené na pokožku, lebo môžu spôsobiť podráždenie.

Ako sa staráte o svoju pokožku, aby bola po lete krásna a jemná?


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty5