DIY Roll on na škvrny, akné a iné podráždenia

Chcete, aby vaša poškodená pokožka opäť získala svoj krásny vzhľad? V tom prípade si s nami vyrobte tento DIY roll on na škvrny, akné a iné podráždenia na vašej pleti.

DIY Roll on na škvrny, akné a iné podráždenia

 1. Čo aloe vera roll on obsahuje?
 2. Postup
 3. Aké sú výhody tohto roll-onu?

Čo aloe vera roll on obsahuje?

 1. Aloe vera macerát – je perfektný na citlivú a zapálenú pleť, ktorú upokojuje a regeneruje. Má protizápalové účinky a pomôže pri akné, ekzéme, či slnkom spálenej pokožke. Podporuje tvorbu kolagénu, regeneruje a spomaľuje process starnutia.
 2. Éterický olej Tea tree – pôsobí protiplesňovo a antisepticky. Je vynikajúci na akné, mykózu a dezinfekciu pleti.
 3. Éterický olej Levanduľa – rovnako veľmi účinný na akné, ale aj iných kožných podráždeniach. Pôsobí antibakteriálne a upokojujúco.
 4. Éterický olej Eukalyptus – je vynikajúci na hojenie kožných rán.

Pripravte si ingrediencie:

 • Cca 100 gr (1 dl) aloe vera oleja alebo macerátu
 • 3 kvapky éterického oleja Tea tree
 • 3 kv. EO Levanduľa
 • 6 kv. EO Eukalyptus

Postup

Všetky ingrediencie nalejte do vopred určenej nádoby a dobre premiešajte. Skladujte v sklenenej nádobke s roll on aplikátorom a používajte 6 mesiacov. Aplikujte priamo na postihnuté oblasti.

Aké sú výhody tohto roll-onu?

Mimoriadne účinná kombinácia éterických olejov v tomto roll-one vám pomôže v boji proti akné a nedokonalostiam pleti. Pokožka získa opäť krásny vzhľad, bude upokojená a rýchlejšie sa zahojí. Všetky použité éterické oleje sú ako stvorené na hojenie rán a upokojenie podráždenej pokožky. Preto roll-on odporúčame používať na dennej báze a aplikovať priamo na miesto podráždenia.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.