10. 09. 2020

Neviete sa sústrediť? Tieto esenciálne oleje vám s tým pomôžu

Sústrediť sa na prácu alebo učenie môže byť niekedy ťažké. Ovplyvňuje nás veľké množstvo vecí okolo nás a esenciálne oleje na zlepšenie sústredenia a koncentráciu môžu byť nápomocné.

Zlepšite svoje sústredenie vďaka prírode

Každý esenciálny olej predstavuje malý poklad, ktorý prinesie veľa radosti. Ich popularita celosvetovo rastie a nie je to žiadne prekvapenie. Mladšie i staršie ročníky sa neboja siahnuť po nich, ak je to potrebné.

Dokážu si hravo poradiť s mnohými problémami a pri správnom použití nehrozí takmer žiadne zdravotné riziko. Ak sa neviete dobre sústrediť na prácu alebo učenie, vyskúšajte mätový esenciálny olej. Patrí k tým najobľúbenejším vôbec, pretože má veľmi sviežu mentolovú vôňu, ktorá ochladzuje. Pomáha stimulovať mozog, odstraňuje nervozitu a dodáva energiu. Osvedčil sa aj ako bojovník proti únave a bolesti hlavy.

Samé voňavé oleje

Na zlepšenie sústredenia je vhodný aj levanduľový esenciálny olej. Cítite sa pod tlakom, neviete sa rozhodnúť alebo dokončiť začatú prácu? Pomôže vám upokojiť nervový systém, bude sa vám lepšie premýšľať a rozhodovať sa.

Na zníženie stresu a zlepšenie schopnosti sústrediť sa poslúži aj ylang ylang. Ten nás naučí relaxovať a plne sa sústrediť na všetko potrebné. Myseľ stimuluje rozmarínový olej a bazalkový dokáže aj zlepšiť pamäť.

Učenie bude ľahšie

Esenciálne oleje citrón, pomaranč a grapefruit majú niekoľko výnimočných vlastností. Okrem toho, že prinášajú radosť a zlepšia náladu, prispejú aj k lepším výsledkom.

Dokážu pozitívne vplývať na pamäť, zlepšujú koncentráciu a uľahčujú učenie. Pomôžu nielen študentom, ktorí sa boja skúšok alebo testov, ale aj dospelým, ktorí sa musia učiť niečo nové. Vďaka nim sa pri práci alebo pri štúdiu budete cítiť omnoho príjemnejšie a myseľ bude svieža a pripravená na nové informácie.

TIP: Pre lepše sústredenie ráno se veľa ľuďom osvedčila aj Bulletproof káva.

Pre malých aj veľkých

Esenciálne oleje, ktoré podporia sústredenie, koncentráciu a uľahčia učenie, môžete používať doma, v práci alebo aj v škole. Dôležité je vyberať čisté prírodné esenciálne oleje, ktoré stačí kvapnúť do aromalampy alebo použiť do difuzéra.

Ich vôňa za okamih prevonia miestnosť a môžete sa tak naplno vrhnúť do práce alebo do štúdia. Podporia vás, aby ste sa nebáli neúspechu, ale plnohodnotne sa venovali rozrobenej činnosti a zvládli ju bez chýb a bez stresu. Skúste ich použiť najmä vtedy, ak vás čaká náročný pracovný deň alebo test, na ktorý sa ťažšie učí. Už ich nebudete chcieť dať z ruky.

Aký olej používate, ak sa potrebujete sústrediť?


Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.


Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na sociálnych sieťach:

Diskusia

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Keby všetko fungovalo tak ako tento obchod, mali by sme sa výborne.

Anna, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay