Tipy a triky ako napraviť škody na vlasoch a pokožke po lete

Tipy a triky ako napraviť škody na vlasoch a pokožke po lete

Pomaly, ale isto od nás leto odišlo a s jeho odchodom nastupuje jeseň a sychravé počasie. Avšak na peknej opálenej pokožke ešte vidíme zbytky leta a nielen tam, ale aj na slnkom a chlórom vysušených vlasoch, či pokožky.

Ako sa postarať o pokožku po lete a dať ju do poriadku? Existuje veľké množstvo rôznych prípravkov, ale ide to aj prírodnou cestou. Pár mojich osvedčených tipov vám predstavím.

1. Výživa vlasov

Starostlivosť o vlasy po leteNa vysušené vlasy od slnka, mora, či chlóru je skvelou pomocou olejový zábal. Ten si môžete namiešať podľa seba a svojich favoritov. Pre mňa je dobrou kombináciou avokádový olej + olivový olej, prípadne ešte trošku argánového oleja. Závisí to však aj od toho, čo máte doma.

Ideálny je mix viacerých olejov, ale samozrejme aj samé o sebe vlasy pekne premastia a budú v oveľa lepšom stave ako pred kúrou. No a takou prvou pomocou je určite kokosový olej, ktorý si votriete do končekov, necháte pôsobiť a následne zmyjete.

A aby bola kúra ešte viac účinná, tak odporúčam si tú zmesku naniesť na vlasy, ktoré si zabalíte do sáčku alebo potravinárskej fólie a následne do uteráka. Vlasy budú v teple a v prípade takého kokosového oleja je to aj lepšia voľba, ale má tendenciu tuhnúť. Okrem zábalu sa dá použiť aj vlasová maska.

DIY vlasová maska

Budeš potrebovať:

  • biely jogurt
  • vajíčko

Obe suroviny vymiešaj a nanes na vlasy. Nechaj pôsobiť tak cca 15-20 minút a vlasy poriadne umy. Po maske sú vlasy pekne vyživené a dostanú druhý dych. Práve táto maska je skvelá na vysušené vlasy po lete alebo aj ak máte celoročne suché vlasy vplyvom farbenia a podobne.

2. Výživa pokožky tela

NôžkyPodobne ako vlasy, tak aj pokožka celého tela je namáhaná počas leta. Vplyvom slnečných lúčov chytá príjemný bronz, ale zároveň ju to vysušuje, o to viac ak trávite voľné dni niekde pri vode, kde sa chlórom nešetrí, či pri mori. Soľ alebo aj spomínaný chlór pokožku vedia veľmi vysušiť a ak ste ten typ ako ja, že sa do krémovania pokožky musím veľmi prehovárať, tak je to pre pokožku ešte o to horšie.

Poznám to z vlastnej skúsenosti. Ale na druhej strane, kto by chcel mať nepekne vyzerajúcu suchú pokožku, že? Opäť odporúčam kokosový olej, ktorý pokožku príjemne vyživí a hneď získa pekný vyživený vzhľad. Okrem toho ju zjemní a ukľudní, čo sa môže hodiť po opaľovaní, keď je pokožka podráždená, či po holení a podobne. Tiež môžete použiť argánový olej, ktorý je skvelý na regeneráciu celej pokožky a taktiež jej dodá všetky potrebné látky, vďaka ktorým získa elasticitu.

3. Výživa pokožky tváre

Opäť sa dá použiť to isté, čo pri pokožke tela, ale v tomto prípade je veľmi dobrou voľbou aj pleťová maska. Najlepšie je využiť nejakú hydratačnú, ktorá pokožke dodá dostatok vody, živín a všetkých potrebných látok na jej obnovu.

DIY na pleťovú masku

Budeš potrebovať:

  • biely jogurt
  • med

Tieto dve ingrediencie zmiešaj a následne nanes na očistenú pleť. Nechaj pôsobiť tak cca 15-20 minút. Pleť bude čistučká a vyživená. Skvelé je používať masku tak dvakrát týždenne a vtedy dosiahnete pri pravidelnou používaní, samozrejme, oveľa viditeľnejšie zmeny.

Máte aj vy nejaké svoje overené tipy a triky ako dať celého človeka do poriadku po lete?


Nika Žembová
Nika Žembová
Bloggerka žijúca si svoj sen. Vždy pozitívne naladená študentka farmácie, ktorá si ulietava na kozmetike, dobrých romantických knihách a filmoch. Zbožňuje jógu a beh, bez pohybu by deň nebol dňom, no neodolá čokoláde a pečeniu dobrôt. Úplne vypne pri písaní a dobrej poľskej, či latino hudbe.


Odporúčané produkty4