6 olejov a masiel vhodných pre mastnú pleť

6 olejov a masiel vhodných na mastnú pleť

Mnoho ľudí si myslí, že oleje a maslá na mastnú pleť jednoducho nepatria. Môže to byť pravda. Ale závisí to od toho, čo je príčinou mastnej pokožky. Ak je príliš mastná v dôsledku nesprávnej stravy, či hormonálnych problémov, môže jej ďalšia mastnota v podobe olejov alebo masiel samozrejme ešte viac poškodiť. No často je problém kdesi inde.

Ľudia si pleť prehnane čistia, používajú kozmetiku s obsahom alkoholu, a tá pleť nadmerne vysušuje. Pokožka potom reaguje tak, že produkuje viac mazu. A je logicky mastná. V tom prípade sú teda oleje a maslá na mastnú pleť viac než vhodné. Ktoré by ste mohli vyskúšať?

Hroznový olej Akamuti

1. Hroznový olej

Hroznový olej má veľkú výhodu - je ľahký a veľmi rýchlo sa vstrebáva. Na pokožke teda nezanecháva mastný ťažký film, čo je pre mastnú pleť naozaj rozhodujúce. Používať ho môžete na každodennú hydratáciu pokožky, ale aj na jej vyčistenie. Pomáha totiž vyčistiť zanesené póry a prispieva tak k liečbe akné. Má sťahujúce účinky, vďaka ktorým sa póry po vyčistení uzavrú. Pre každodennú starostlivosť o mastnú pleť je teda hroznový olej ideálny.

Prečítajte si: 6 krokov starostlivosti o mastnú a problematickú pleť [Infografika] Čítať »

Bio nimbový (neem) olej Akamuti

2. Nimbový olej

Tento olej je známy tým, že vo výraznej miere napomáha pri liečbe akné. A práve mastnú pleť sprevádza tvorba akné. Ak je to aj Váš problém, siahnite po nimbovom oleji. Používajte ho tak, že 2-3 kvapky oleja rozriedite vo vode a nanášajte priamo na problematické miesta na pokožke.

Prečítajte si: Bio nimbový (neem) olej Akamuti [Recenzia] Čítať »

Olej z lieskových orechov

3. Olej z lieskových orechov

Olej z lieskových orechov je veľmi ľahký olej, ktorý sa pre svoje vlastnosti a konzistenciu nazýva aj suchý olej. Jeho výhodou je to, že má sťahujúce účinky a pomáha nastoliť rovnováhu pokožky. U mastnej pleti prispieva k stabilizácii nadmernej tvorby kožného mazu. Takže ak máte mastnú pleť, prispieva k jej prirodzenému odmasteniu a naopak, pri suchej pleti prispeje k hydratácii.

Prečítajte si: Najlepší čistiaci prípravok na pleť? Určite olej! Čítať »

Bio jojobový olej zlatý

4. Jojobový olej

Pre mastnú pleť je naozaj ideálny. A to preto, že svojim zložením má veľmi blízko k prirodzenému olejovému filtru, ktorý produkuje naša pleť. Pre dosiahnutie rovnováhy mastnej pleti preto vyskúšajte práve jojobový olej.

Prečítajte si: 10 tipov ako používať jojobový olej Čítať »

Tea tree esenciálny olej

5. Tea tree olej

Esenciálny olej olej tea tree je známy svojimi protizápalovými vlastnosťami. Na mastnú pleť so sklonom k tvorbe akné je teda priam stvorený. Nanášajte ho lokálne na zapálené miesta na pokožke.

Prečítajte si: Viete aké sú účinky tea tree oleja a ako ho používať? Čítať »

Nerafinované bambucké maslo

6. Bambucké maslo

Výhodou tohto masla je to, že pleť hydratuje, ale neupcháva. Práve upchaté póry na pokožke môžu za zvýšenú mastnotu pleti a následne aj tvorbu akné. Preto namiesto krému nanášajte na mastnú pleť v tenkej vrstve bambucké maslo. Okrem toho má aj antibakteriálne a protizápalové účinky, ktoré napomáhajú liečeniu už vzniknutého akné.

Prečítajte si: 20 dôvodov prečo používať bambucké maslo Čítať »

Ako vidíte, olejov a masiel sa nemusíte báť ani v prípade, že máte mastnú pleť. Mnohokrát dokážu kvalitu a vzhľad mastnej pleti výrazne vylepšiť.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty4