7 najlepších rastlinných olejov na odličovanie

7 najlepších olejov na odličovanie

Tiež sa vám občas stáva, že po odlíčení mejkapu máte podráždenú a začervenanú pleť a pália vás oči? S najväčšou pravdepodobnosťou používate nesprávny odličovač. Mali by ste ho vymeniť za taký, ktorý pokožku nedráždi. Ale naopak, šetrne a dôkladne ju zbaví mejkapu. Vynikajúcou alternatívou klasických odličovačov sú rastlinné oleje. Čo všetko dokážu?

1. Kokosový olej

Okrem toho, že vás zbaví aj vode odolného mejkapu, má kokosový olej ako odličovač viacero výhod. Ak si ním budete odličovať špirálu, dokáže posilniť vaše riasy. Navyše sa kokosový olej do pokožky veľmi jednoducho vstrebáva a hydratuje aj vysušenú a namáhanú pleť. S jeho pomocou sa teda zbavíte mejkapu a zároveň vyživíte a hydratujete svoju pokožku.

Kokosový olej

2. Broskyňový olej

Odličovanie s broskyňovým olejom je vhodné aj pre ľudí, ktorí majú veľmi citlivú, až podráždenú pokožku. Ak teda vaša pleť negatívne reaguje na bežnú kozmetiku, broskyňový olej vám perfektne poslúži ako odličovač.

Je to veľmi ľahký olej, ktorý na pleti nezanechá mastný film. Vhodný je dokonca aj pre zrelú pleť a pôsobí ako prevencia vzniku vrások. Pri odličovaní poslúži broskyňový olej aj na zjemnenie existujúcich vrások.

3. Olivový olej

Samozrejme, reč je o za studena lisovanom olivovom oleji vysokej kvality. Ten je vynikajúci na odličovanie suchej a citlivej pokožky. Na tento účel ho môžete zmiešať s ružovou vodou. Tak získate jemný odličovač, ktorý bude pre vašu pleť doslova balzamom.

4. Mandľový olej

Je taktiež skvelý na odličovanie jemnej a citlivej pokožky. S týmto olejom sa nemusíte báť ani odličovania očí a okolia očí. Mandľový olej obsahuje množstvo vitamínu E, ktorý je pre zdravú pleť nevyhnutný. Do pokožky sa krásne vpíja a po odlíčení ju navyše hydratuje.

5. Jojobový olej

Ani v prípade mastnej pleti sa nemusíte báť odličovania olejom. Pre vás je vhodný jojobový olej. Svojim zložením má veľmi blízko olejovému filtru v ľudskej pokožke, preto ani mastnú pleť neupcháva. Naopak, odstráni z pleti nečistoty, aj nežiaduci mejkap. Na odličovanie ho používajte buď samostatne alebo v spojení s mandľovým olejom.

6. Moringa olej

Tento luxusný pleťový olej (prečítajte si, ako ich správne používať TU) je skvelý pre všetky typy pokožky. Keďže však pôsobí úžasne hydratujúco, oceníte ho aj pri suchej a zrelej pleti. Ako ho použiť na odličovanie? Stačí, ak moringa olej v rovnakom pomere zmiešate s kokosovým olejom a pridáte 5 kvapiek éterického oleja tea tree. Vznikne kvalitný prírodný odličovač mejkapu.

7. Ricínový olej

Je známy svojimi čistiacimi vlastnosťami. Preto ho pokojne používajte nielen na odličovanie mejkapu, ale aj na klasické čistenie pleti. Okrem toho, ricínový olej má regeneračné schopnosti a predchádza tvorbe vrások v okolí očí.

Jamajský čierny ricínový olej

Ako na odličovanie olejom?

Ak ste odličovanie rastlinným olejom ešte neskúšali, možno budete potrebovať návod, ako na to. Je to veľmi jednoduché.

Vybraný olej naneste prstami alebo pomocou vatového tampónu na pleť. Premasírujte a zvyšky mejkapu zotrite z tváre vlhkým tampónikom, papierovým obrúskom alebo uteráčikom. Nakoniec pleť opláchnite vodou.

Taktiež môžete vyskúšať aj iný spôsob. Na navlhčený vatový tampón naneste zopár kvapiek oleja a odličujte pleť tak, ako to robíte s bežným odličovačom. Pleť opláchnite vodou.

Nezabúdajte na to, že vždy si musíte vyberať len kvalitné rastlinné oleje. Vďaka odličovaniu s pomocou olejov bude vaša pleť čistá, ale aj hydratovaná a vyživená.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty8