Ako sa zbaviť nádchy s pomocou esenciálnych olejov

Ako sa zbaviť nádchy s pomocou esenciálnych olejov

Je tu obdobie s chladným, rýchlo sa meniacim počasím, kedy neviete ako sa máte vlastne obliecť a obuť, takže premrznúť nie je problém. Nečudujte sa preto, ak Vás zo dňa na deň skolí nachladnutie. Jeho príznaky, spojené s bolesťou hrdla, upchatým nosom a prípadne aj zvýšenou teplotou, nie sú vôbec príjemné. Antibiotiká sú však na liečbu nachladnutia úplne zbytočné. Vyliečte sa radšej doma - s pomocou esenciálnych olejov!

Na bolesti, aj upchatý nos

Existuje množstvo druhov éterických olejov a každý z nich sa pýši odlišnými účinkami. Vďaka receptom s použitím esenciálnych olejov, sa dokážete zbaviť nielen samotnej nádchy, ale aj bolestí hlavy a hrdla. Vyskúšajte niektoré z nasledujúcich receptov.

Inhalovanie s eukalyptovým olejom

Zopár kvapiek eukalyptového oleja pridajte do hrnca s vriacou vodou. Schovajte sa pod uterák a vdychujte paru. Samotné inhalovanie uvoľňuje hlieny, prečisťuje dutiny a prináša úľavu v prípade kašľa. Eukalyptový olej má navyše antibakteriálne účinky a tak sa hlienu zbavíte rýchlejšie. Na tento účel môžete použiť aj éterický olej Gáfor alebo Tea tree v kombinácii s kvapkou rozmarínovéhomätového oleja.

Eukalyptus, tea tre, rozmarín... tieto a ďalšie esenciálne oleje nielen príjemne voňajú, ale majú aj liečivé účinky....

Posted by bionatural.sk on 15. január 2016

Eukalyptový olej a upchaté dutiny

Ak cítite, že hlien sa zdržiava v oblasti dutín a nemôžete sa ho zbaviť, vyskúšajte tento recept. Do nosného oleja, ktorým je napríklad kokosový alebo olivový, pridajte 3 až 4 kvapky eukalyptového oleja. Zmesou potrite lícne kosti, čelo a nos. Pomôže Vám to poriadne sa vysmrkať!

Stiahnite si ebook zadarmo: Aromaterapia a nachladnutie. Viac informácií »

Oreganový olej na kašeľ

Ak Vás v priebehu nádchy navyše šteklí v hrdle a kašlete, vykloktajte si hrdlo s roztokom vody a jednou až dvomi kvapkami oreganového oleja. Uvoľníte tak hlien v pľúcach a okrem toho posilníte svoj imunitný systém.

Oreganový olej na vnútorné užitie

Ak pridáte 3-4 kvapky oreganového oleja do ľubovoľného džúsu a vypijete ho, urýchlite tak liečenie nádchy. Oreganový esenciálny olej má totiž aj antivírusové, protizápalové a antibakteriálne vlastnosti.

Ako sa zbaviť nádchy s esenciálnymi olejmi

Esenciálne oleje proti nádche: eukalyptus, tea tree, rozmarýn, citrónová tráva, santalové drevo

Mätový olej na bolesti hlavy

Malým množstvom mätového oleja si potrite čelo. Uľavíte si tak od nepríjemných bolestí hlavy spojených s nádchou.

Vynikajúco sa osvedčil aj horúci kúpeľ s pridaním esenciálnych olejov. Vyskúšať môžete napríklad levanduľu alebo santalové drevo na uvoľnenie od bolestí hlavy. Citrónová tráva je zas ideálna pri horúčkach na zníženie teploty. Pár kvapiek oleja citrónová tráva môžete pokojne pridať do čaju a piť ho aj viac krát denne. Pozitívne účinky však dosiahnete aj aromaterapiou, prípadne masážou s týmito esenciálnymi olejmi.

Používate esenciálne oleje pri nachladení? Máte svoje obľúbené recepty? Podeľte sa o ne s nami v diskusii.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty7