Povzbudzujúci sprchový gél [DIY]

Povzbudzujúci sprchový gél [DIY]

Vyskúšajte si pripraviť sprchový gél, ktorý Vás povzbudí svojou mätovou vôňou a pokožke dodá potrebný dávku hydratácie a jemnosti.

Budeme potrebovať:

  • 3 pl bio tekutého kastílskeho mydla
  • 3 pl včelieho medu
  • 1 pl haitského čierneho ricínového oleja
  • 1 pl panenského olivového oleja
  • 7 kvapiek éterického oleja mäta pieporná
  • 7 kvapiek éterického oleja eukalyptus a
  • 6 kvapiek éterického oleja levanduľa

Povzbudzujúci sprchový gél [DIY] - budeme potrebovať

Postup:

  1. Do vhodnej nádoby (najideálnejšie s dávkovačom) postupne vlejeme tekuté kastílske mydlo, nad parou rozpustený včelí med, haitský čierny ricínový olej a panenský olivový olej.
  2. Zmes dôkladne premiešame, avšak nepretrepávame.
  3. Po kvapkách pridáme éterické oleje a necháme chvíľu odležať aby sa vône prepojili.

Povzbudzujúci sprchový gél [DIY] - postup

Účinné látky:

Bio Kastílske mydlo –  je vyrobené z olivového oleja bez použitia živočíšnych produktov ideálne na citlivú i suchú pokožku, má široké využitie i pri výrobe čistiacich prostriedkov, či produktov pre deti.

Med – od pradávna sa používa na zjemnenie a hydratáciu pokožky i posilnenie vlasov, má antiseptické a antibakteriálne účinky, upokojuje podráždenú pokožku a chráni ju pred voľnými radikálmi.

Haitský čierny ricínový olej – má vysoký obsah vitamínu E vďaka čomu pokožke dodáva elasticitu a bráni vzniku vrások, je antimykotický, antibiotický, protizápalový i upokojujúci a navyše zjednocuje tón pleti a zbavuje ju škvŕn.

Mäta pieporná (éterický olej) – pôsobí povzbudzujúci, stimulačne, antispazmaticky, antisepticky, čistiaco, omladzujúco i osviežujúco, používa sa na uvoľnenie dýchycích ciest a uľahčenie vykašliavania, bolestiach hlavy i únave.

Eukalyptus (éterický olej) – vďaka antibakteriálnych a antivírusovým účinkom sa používa pri nachladení, znižuje horúčku a posilňuje imunitu, uľavuje od bolestí, svalového vypätia i reumatizmu, upokojuje a regeneruje pokožku, neodporúčame používať u malých detí.

Levanduľa (éterický olej) – používa sa pri nespavosti, únave, úzkosti, depresii, bolestiach hlavy, podráždení pokožky, infekciách i akné nakoľko má antifungicidné, antiseptické, antidepresívne, upokojujúce, normalizujúce a harmonizujúce účinky.

Spôsob použitia:

Malé množstvo sprchového gélu nanesieme priamo na navlhčenú pokožku celého tela alebo špongiu na sprchovanie a umyjeme sa ním. Zvyšky sprchového gélu následne opláchneme vodou. Po sprchovaní nie je potrebné použitie telového oleja, mlieka, krému a pod., pretože pokožka bude dostatočne hydratovaná.

Skladovanie:

Skladujeme v uzavretej nádobe pri izbovej teplote, pričom zamedzíme jeho obsahu aby prišiel do kontaktu s vodou.

Vyskúšajte tento DIY recept aj Vy a napíšte nám, ako ste s ním boli spokojní.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.