DIY maska s matcha a neem proti starnutiu pleti

DIY maska s matcha a neem proti starnutiu pleti

Slnečné žiarenie, znečistené prostredie, fajčenie, pitie alkoholu, zlá životospráva no aj ďalšie faktory prispievajú k starnutiu pokožky. Keďže vekom sa už pomaly približujem k tridsiatke, téma starnutia pokožky ma začína zaujímať čím ďalej tým viac. Samozrejme na prevenciu nikdy nie je priskoro :) K tomu je moja pleť aj problematická a len tak hocičo na ňu nezaberie. Preto som do tejto masky zahrnula moje obľúbené prísady, ktoré prospejú rôznym typom pokožky.

Zloženie neem masky proti starnutiu pleti

Matcha

Matcha je japonský zelený čaj v práškovej forme. Rada ho pijem, no nie až tak kvôli jeho chuti. Všimla som si, že pravidelným pitím čaju matcha je moja pleť čistejšia a menej problematická. Tak prečo ho sem tam nevyužiť aj vo forme pleťovej masky :)

Čaj matcha je plný antioxidantov, ktoré bojujú proti starnutiu pleti. Taktiež pomáha regulovať tvorbu kožného mazu a pleť jemne čistí a zbavuje toxínov. Vďaka protizápalovému účinku môže pomôcť aj pri akné. Pleť je vďaka hladšia a viac zjednotená.

Neem

Neem, nazývaný tiež nimba je moja obľúbená prísada :) Pretože pomáha snáď pri všetkých kožných problémoch! S obľubou je využívaná aj v ajurvéde. Pokožku lieči a jemne hydratuje, pôsobí však tiež antibakteriálne a protizápalovo. Dokonca jemne utišuje bolesť. Vďaka svojim regeneračným účinkov je výborným doplnkom tejto anti-aging masky.

Veľkým plusom je, že ak vás okrem starnutia pleti trápia aj iné problémy, nimba vám s nimi pomôže. Aspoň s tými problémami, ktoré sa týkajú vašej pleti ;)

Ružová voda

Ružová voda je absolútnou klasikou pre starnúcu pleť. A keďže som v poslednej dobe prepadla ružiam (trošku som ich začala pestovať na balkóne), oceňujem ružovú vodu omnoho viac. Okrem krásnej vône pleť hydratuje, zjemňuje ju, no pôsobí aj antibakteriálne a protizápalovo. Stimuluje regeneráciu pleti, vďaka čomu pôsobí pleť mladšie.

Kedysi patrila medzi luxusný artikel a bol po nej vysoký dopyt. Myslím, že vysoký dopyt je po nej stále, takže máme šťastie, že je aj nám relatívne ľahko dostupná :)

Manuka olej / tea tree olej

Manuka olej / tea tree olej síce niektorí predajcovia považujú za to isté, opak je pravdou. No oba oleje majú podobné liečivé účinky na pleť a pochádzajú z príbuzných rastlín. Ja momentálne preferujem manuka olej, ktorý má vyššie antibakteriálne účinky a je k pleti jemnejší.

Ak máte problematickú pleť a dobre sa znáša s čajovníkovým olejom (tea tree) pokojne použite ten. Manuka pôsobí protizápalovo a zároveň redukuje efekt voľných radikálov, ktoré podporujú starnutie pleti. Dokonca trochu pomáha zmierniť starnutie pleti vplyvom slnečných lúčov. Použiť môžete taktiež napríklad kadidlový, santalový, citrónový, gerániový, ružový, či ylang ylang esenciálny olej.

Med

Med udržiava pokožku hydratovanú, nakoľko do nej priťahuje vlhkosť. Pôsobí tiež antibakteriálne a hojivo. Pleť jemne čistí a taktieť zmierňuje zápal. Ak si chcete dopriať, použite manuka med, ktorýmá ešte silnejšie účinky.

Na masku budete potrebovať:

  • 1 čajovú lyžičku čaju matcha
  • 1 čajovú lyžičku neem prášku
  • 2 čajové lyžičky ružovej vody
  • 1 čajovú lyžičku medu
  • 1-2 kvapky vybraného esenciálneho oleja

DIY maska s matcha a neem proti starnutiu pleti

Prísady zmiešajte a naneste na čistú pleť. Nechajte pôsobiť cca 15 minút. Pleť navlhčite a masku jemne zmyte vlažnou vodou. Nakoniec pleť osviežte studenou vodou. Postriekajte si tvár ružovou vodou a naneste svoj obľúbený pleťový krém, či olej.

DIY maska s matcha a neem proti starnutiu pleti

Moja pleť je po tejto maske vždy príjemne hebká, tak dúfam, že sadne aj vašej pleti. Okrem toho, že táto maska bojuje proti starnutiu pleti, podporuje tiež jej hydratáciu, zmierni zápaly, pomôže zahojiť drobné ranky a pomôže aj pri akné a vyrážkach. Všetko v jednom! :)

Prajem vám príjemné maskovanie :)


Barborka Gírethová
Barborka Gírethová
Verím, že na to aby sme boli krásne, nemusíme používať kozmetiku, ktorá poškodzuje naše zdravie. Prírodná kozmetika funguje rovnako dobre a veru niekedy ešte lepšie ako tá konvenčná. Rada vás preto inšpirujem mojimi skúsenosťami a tiež vám poradím, ako si prírodnú kozmetiku môžete vyrobiť doma. Ešte viac tipov, receptov a informácií môžete nájsť na mojich blogoch: beastlovesbeauty.wordpress.com a bioblogerinas.sk.


Odporúčané produkty6