Zázrak zvaný prírodné mydlo

Zázrak zvaný prírodné mydlo

Mydlo. Prírodný produkt, ktorý používali naši predkovia a jeho história sa datuje už pomaly od nepamäti. V súčasnosti však vo väčšine obchodov nájdete len samé umelé napodobeniny plné syntetických detergentov iritujúcich našu pokožku, konzervantov, farbív či vôní pochybného pôvodu. Prečo sme však zabudli na produkt, ktorí si naši starí rodičia ešte doteraz nevedia vynachváliť?

Prírodné zloženie, bohatá pena, šetrné umytie, čistá, hydratovaná a zdravá pokožka - to je skutočné mydlo. Nájdite aj vy to pravé pre vás a vašu pokožku.

Nie je mydlo ako mydlo

Doteraz si z detstva pamätám, že „mydlo“ bolo pre mňa kúsok preparfumovanej neidentifikovateľnej hmoty, ktorá bola zaschnutá k umývadlu v škole a ak som sa aj odvážila ho použiť, ruky mi vysušilo na nasledujúce dva týždne. Po prechode na prírodnú kozmetiku som však zostala v šoku, keď som konečne pochopila, že nie každé „mydlo“ je v skutočnosti mydlom a že tie pravé prírodné mydlá sú jedným z najlepších produktov prírodnej kozmetiky.

Prírodné mydlá

Výroba mydla

Prírodné mydlá sa pripravujú procesom zmydelňovania len čistých rastlinných olejov či masiel, ktoré reagujú s hydroxidom sodným (neskôr úplne odstráneným) vytvárajúc kombináciu mydla a glycerínu. Práve tu nájdeme základný rozdiel medzi prírodnými a syntetickými mydlami. Pri výrobe prírodného mydla je glycerín ponechaný, zatiaľ čo v prípade syntetických je odstránený. Glycerín je však prirodzenou hydratačnou látkou, ktorá udržuje pokožku spokojnú a zabraňuje jej vysušeniu. Prírodné mydlá teda nielenže neobsahujú nebezpečné látky, ale sú aj šetrné k našej pokožke. Predstavujú tak ideálne riešenie pre naše telo a zdravie. Aké prírodné oleje a tuky sa zvyčajne zmydelňujú? Veľmi obľúbenými sú:

Správnym pomerom obsiahnutých látok sa zaručí ideálny stupeň hydratácie našej pokožky. Vďaka použitiu vhodných olejov a masiel sa môžeme tešiť z bohatej peny a naopak nesmútiť zo „slizského“ mydla, ktoré nám vo vani utečie.

Prečo používať prírodné mydlá?

Používanie mydla so sebou prináša množstvo ďalších výhod. V prvom rade je to jeho všestranné využitie, môžete ho použiť na telo, pleť či vlasy. Vďaka širokej ponuke a obsahu rôznych prírodných zložiek s blahodarnými účinkami si viete nájsť mydlo priam šité na mieru. Či už vás trápi ekzém, akné alebo extrémne suchá pokožka, poľahky nájdete mydlo vhodné na váš problém:

Mydlá majú skvelú výdrž. Vďaka príjemnej cenovej kategórii a dlhej spotrebe je ich používanie veľmi ekonomické. Prirátajme papierové recyklovateľné obaly a sme aj ekologickí. A čo také konzervanty? Mydlo, či tuhé alebo tekuté, má vysoké pH, vďaka čomu sa zabráni rastu akýchkoľvek mikroorganizmov. Nemusíme sa strachovať o prítomnosť konzervujúcich látok - sú úplne zbytočné.

Preferujete však voňavé umývanie? Nie je problém - veľmi obľúbenou zložkou mydiel sú prírodné esenciálne oleje, vďaka ktorým sa môžete tešiť okrem pozitívnych účinkov na pokožku aj z prekrásnych vôní. Či už chcete zrelaxovať pri sprche vďaka vôni levandule, rozhodnutie je len a len na vás.

Dúfam, že aj vy vyskúšajte tento malý veľký zázrak a nájdete mydlo dokonalé pre vašu pokožku a jej potreby.

Foto: maxpixel


Silvia z Girl Goes Bio
Silvia z Girls goes Bio
Začínajúca blogerka a milovníčka prírodnej kozmetiky, ktorá vyštudovala prírodné vedy a našla svoju záľubu v prírode, zdravom životnom štýle a čítaní. Ak práve neťuká recenziu na blog alebo nehľadá nové informácie zo sveta prírodnej kozmetiky, môžete ju nájsť s nosom zaboreným v dobrej knihe, na prechádzke v lese či pri trávení času s rodinou. Ak vás zaujíma prírodná a bio kozmetika, recenzie a DIY recepty, môžete mrknúť aj na jej blog na stránke: http://girlgoesbio.blogspot.sk.


Odporúčané produkty8