Marockí íl = Rhassoul, to pravé pre vašu „soul“ (dušu)

Marockí íl = Rhassoul, to pravé pre vašu „soul“ (dušu)

Stretli ste sa už s univerzálnym prírodným čistiacim produktom na vlasy, tvár i celé telo? Všetko v jednom: 100% prírodná látka, šetrná k prírode, bez akejkoľvek pridanej chémie a konzervácie. Dokonca, vhodná pre vegetariánov i vegánov. Pokožka vášho tela sa vám odvďačí prirodzenou čistotou, vláčnosťou, hydratáciou až omladením. Ak nie, zoznámte sa s Marockým ílom, iným menom Rhassoul :*)

Čo je to Marocký íl - Rhassoul?

Marocký íl (Rhassoul) je na prvý pohľad akási jemná zemina, suché práškové blatko, oficiálne prírodná minerálna hlina (íl). Má bledošedú, šedoružovú až hnedú farbu. Ťaží sa v pohorí Atlas v Severnej Afrike už od 8. storočia. Získava sa sušením na slnku, drvením a preosievaním. Na plnohodnotné využitie jeho čistiacich a detoxikačných vlastností sa kombinuje s vodou. Často sa zmiešava aj s ružovou vodou, s vodou z pomarančových kvetov, tea tree alebo inou kvetinovou vodou, prípadne s arganovým, ricínovým, kokosovým, alebo mandľovým olejom, či s čistým esenciálnym olejom, podľa požadovaných vlastností.

Marocký rhassoul íl si môžete úpiť v eshope. Kúpiť »

Na prvý pohľad sa vám absolútne nejaví ako kozmetický prípravok, skôr ako nejaká pomôcka pre záhradkárov. V našom prostredí je známy len posledných pár rokov, no v Maroku bol používaný po stáročia ako mydlo, šampón, či celotelový zábal. Rhassoul obsahuje množstvo prospešných látok, ako sú rôzne silice, železo, magnézium, kalcium, draslík, oxid kremičitý, sódium, lítium a stopové prvky. Svojou regeneračnou silou určite „prebije“ hocijaký bežný sprchový gél, či šampón.

Prečítajte si: 5 druhov ílov pre hĺbkovú očistu pleti. Čítať »

Jeho sila tkvie v tom, že má schopnosť viazať vodu a tuky. Napomáha tiež tvorbe lipidového filmu pokožky a nedráždi mazové žľazy. Na rozdiel od komerčných mydiel a šampónov, Rhassoul neobsahuje žiadne povrchovo aktívne látky a čistí tým, že sám absorbuje nečistoty a povrchovú mastnotu. Je to 100% čistá prírodná látka. Bez parabénov, silikónov, či inej pridanej chémie, či konzervácie.

Ako na nás „Rhassoul“ pôsobí

Všimli ste si, že „Rhassoul“ má vo svojom názve slovíčko „soul“ (duša)? Slovník slovenského jazyka definuje dušu, ako „vnútorný svet človeka, vnútro, myseľ, duch“. Rhassoul pozitívne pôsobí nielen na naše telo zvonka, ale i na naše vnútro, dušu. Pôsobí do hĺbky. Už v starovekom Ríme sa presadzovala idea vyrovnanej krásy tela i duše (kalokagatia). Človek, keď neprechováva na sebe i v sebe (myšlienky – slová – činy, nahromadený stres, či odpad z nekvalitných vzťahov, jedla, kozmetiky, atď.) negatívne elementy, cíti sa lepšie, pohodovejšie, harmonickejšie a ľahšie sa mu žije :*)

V ďalšom článku si povieme o kozmetických účinkoch Marockého ílu viac, plus pridám zopár mojich tipov ako používať Rhassoul na pleť, telo a vlasy :)


Denisa Mateašiková
Denisa Mateašiková
Bloggerka, zaujímajúca sa o zdravý životný štýl. Vlaso-fil. Joga-fil. Miluje prírodu, prírodnú kozmetiku a makové koláče s kokosovým cukrom. Prečítala by aj Alexandrijskú knižnicu a nepohrdne kvalitnou alternatívnou hudbou. Keď však ide do tuhého, upokojí ju len joga, Gayatri mantra a vtáčí spev ; ) Váži si inteligentných, dobrosrdečných a čestných ľudí. Oceňuje tých, ktorí tvoria. http://mateasikova.blog.sme.sk


Odporúčané produkty1