Odličovanie je dôležité – nájdite si ten najlepší odličovač pre seba

Odličovanie je dôležité – nájdite si ten najlepší odličovač pre seba

Ženy sa rady skrášľujú rôznymi líčidlami. S láskou nanášajú make up, očné tiene, lícenky i rúž a podčiarkujú svoju krásu. Do odličovania sa už ale tak veľmi nehrnú. Viete, prečo je chyba ísť spať nalíčená?

Prečo sa pred spaním vždy odlíčte

Prídete domov neskoro v noci a túžite len po tom, že pôjdete spať. Šminky ostávajú na tvári a nič horšie, ako že budú na vankúši sa nemôže stať. Omyl! Najhoršie je, keď si pred spaním necháte na tvári všetky líčidlá.

Pleť dostáva počas dňa veľmi zabrať. Aj keď je make up kvalitný, stále je to niečo, čo na pleť nepatrí. Rovnako jej nepomáha ani znečistenine životného prostredia, prach, smog či vplyvy počasia. V noci sa kožné bunky regenerujú a tak je potrebné, aby mohla pleť dýchať.

Čo sa deje, ak sa neodlíčite? V prvom rade hrozí upchanie pórov, ktoré môžu sprevádzať vyrážky alebo zhoršenie akné. Pleť starne omnoho rýchlejšie, môžu sa na nej objavovať vrásky, fľaky a pigmentové škvrny.

To ale nie je všetko, je tiež mdlá a unavená a ak nie je vyčistená, nepreniknú do nej účinné látky z kozmetiky. Dá sa povedať, že síce sa nakrémujete drahým a kvalitným krémom, ale nedokáže preniknúť do pokožky a pomôcť jej tak ku kráse, zdraviu a mladosti. Veď možností, čím sa odlíčiť, je naozaj veľa.

Olej

Prírodné oleje sú na odličovanie ako stvorené. Odličovacie oleje bývajú delené podľa typu pleti, ale tiež obsahujú rôzne esenciálne oleje a tak si treba vyberať čo najlepšie.

Niektoré ženy obľubujú odličovanie čistými olejmi, napríklad mandľovým alebo kokosovým. Naneste ich na navlhčený odličovací tampón (z bio bavlny, zero waste látkový alebo z bambusu) a odlíčte si make up aj tiene či maskaru.

Obľúbené sú aj hydrofilné odličovacie oleje. V kombinácii s vodou urobia akúsi mliečnu emulziu, ktorá odstraňuje líčidlá. Môže byť čistí i ochutený éterickým olejom, takže si vyberie každá z nás. Dvojfázový odličovač obsahuje olejovú časť a vodovú časť, ktoré sa pred použitím zmiešajú a môžete sa odličovať.

Aj keď ja sama považujem odličovanie olejmi za jedno z najlepších, nemusí vyhovovať každej z nás. Dobré je si to vyskúšať, aby ste vedeli, či nebudete mať podráždené očká. Našťastie, mnohé dvojfázové odličovače majú upozornenie, či sú vhodné aj pre citlivé oči, takže výber je o niečo jednoduchší.

Odličovacie mlieko

Odličovacie mlieko je veľmi obľúbené najmä u dám so suchšou pleťou. Jeho výhodou je, že čistí a odličuje bez vysušovania pokožky. Dnes si môžete kúpiť aj univerzálne mlieka, ktoré sú vhodné na všetky typy pleti. Odstránia všetok make up a nečistoty, vyčistia póry a tvár bude žiariť spokojnosťou. Postačí ešte pleťová voda, krém a hurá pod perinu.

Prírodná micelárna voda

Čistenie pleti

Ďalšou možnosťou je micelárna voda, ktorá urýchľuje čas odličovania. Jej úlohou je odlíčiť, čistiť aj hydratovať. Vždy mám doma nejakú, pretože ich obľubujem na cestovanie a neskoré večerné odličovanie. Inak preferujem oleje.

O micelárnej vode sa dá povedať, že kombinuje odličovadlo a toner. Neraz je vhodná pre všetky typy pleti, pretože dokáže odličovať bez vysušovania. Je to skrátka univerzálny prostriedok, pretože odlíči aj vyčistí v jednom kroku.

Pri výbere správneho odličovača treba mať na pamäti niekoľko vecí. V prvom rade si treba vybrať taký, aby vám bolo jeho používanie príjemné. Vyberať treba aj podľa typu pleti, aby ste si ju nepodráždili. Aj oči môžu byť citlivé a neznesú každú kozmetiku. Nevyberajte preto len očami, ale aj tým, čo potrebujete.

Aký je váš najobľúbenejší spôsob odličovania?


Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.


Odporúčané produkty2