Večerná starostlivosť o pleť v 5-tich krokoch [Infografika]

Večerná starostlivosť o pleť v 5-tich krokoch

Večerná starostlivosť o pleť by mala byť pre každú ženu rutinnou záležitosťou, bez ktorej ani nezaspí. Tak, ako napríklad nepôjdete späť, kým nemáte umyté zuby! Aj pleť sa totiž bez správneho čistenia a starostlivosti „kazí“. Máte svoj večerný rituál starostlivosti o pleť? Určite by mal zahŕňať aj tieto činnosti.

1. Večerné čistenie tváre

Večerné čistenie pleti

Keďže idete „pracovať“ s tvárou, v prvom rade si umyte ruky. Vyhnete sa tak nanášaniu ďalších baktérií na pleť. Pod večerným čistením tváre sa určite nemyslí vytláčanie pórov a vyrážok. Takáto aktivita pleti skôr škodí a vedie k zapaľovaniu a zväčšeniu pórov. To nechajte radšej na kozmetický salón.

Ide tu o umytie pleti a zbavenie nečistôt. Na tento účel môžete použiť napríklad Africké čierne mydlo, ktoré je k pokožke jemné a zanecháva ju čistú a hydratovanú. Bežným mydlám sa vyhnite! Tie pleť vysušujú. Po umytí si tvár poriadne opláchnite vlažnou vodou.

2. Odlíčenie tváre

Odlíčenie tváre

Nikdy nechoďte spať bez odlíčenia! Aj keď ste mimoriadne unavené. Po takomto spánku Vás totiž budú bolieť a páliť oči zanesené špirálou. Na odstránenie líčidiel a mejkapu sú určené odličovanie oleje, vody, krémy, gély... Použiť však môžete i niektoré rastlinné oleje (skvelým odličovačom je napríklad bio broskyňový olej). Stačí naniesť na vatový tampón a pretrieť.

3. Tonizujte!

Tonizácia pleti

Pleťová tonizujúca voda je ideálna na udržanie prirodzenej hladiny pH vo Vašej pokožke. Zároveň pomáha vyrovnať farebný tón pleti a udržať ju odolnú voči vonkajším vplyvom. Tonizujúcu vodu po nanesení na pleť nezmývajte.

4. Hydratácia pokožky

Hydratácia pokožky

Po vyčistení, odlíčení a nanesení tonizujúcej vody nasleduje hydratácia. Zamerajte sa najprv na oblasť očí, kde sa najskôr tvoria vrásky. Použite špeciálny krém na očné okolie. Potom nasleduje hydratácia celej tváre, a to pomocou krému určeného pre Váš typ pokožky. Opäť môžete ako alternatívu použiť prírodné rastlinné oleje. Perfektný na hydratáciu pleti je napríklad bio kokosový olej.

5. Občasná doplnková starostlivosť

Doplnková starostlivosť o pleť

Predchádzajúce kroky by mali byť samozrejmosťou. Raz – dva krát týždenne však môžete použiť aj píling, prípadne si dopriať pleťovú masku. Účinne sa tak zbavíte odumretých kožných buniek, uvoľníte upchaté póry alebo vďaka maske pleť zrelaxujete.

Na veku a type pleti záleží... Pri výbere správnych kozmetických produktov pre Vašu pleť rozhoduje viacero faktorov. Nie je to len vek, ale tiež kvalita, typ pleti a jej špecifické problémy, ako napríklad akné, prípadne kožné choroby. Preto ak máte zrelú pleť, vyberte si krém, ktorý zároveň účinkuje proti tvorbe vrások a má na pleť spevňujúce účinky. Pri mladšej pleti stačí, ak krém jednoducho plní hydratačnú funkciu.

V prípade suchej pleti používajte silne hydratačné krémy, ktoré sa do pokožky okamžite vstrebávajú a vyživujú ju tak zvnútra. Alternatívou takýchto krémov môže byť aj prírodný rastlinný olej v bio kvalite. To isté platí aj pre citlivú pleť. Nie sú pre ňu vhodné obyčajné kozmetické prípravky, ktoré by ju mohli ešte viac podráždiť. Ľudia s citlivou pleťou často užívajú detské kozmetické prípravky, ktoré však nemajú tak široké zameranie. Vynikajúcou alternatívou sú tak opäť bio produkty, ktoré sú k pokožke jemné a nespôsobujú alergické reakcie.

Takáto každodenná (respektíve každovečerná) starostlivosť o pleť urobí s Vašou tvárou zázraky. Nebojte sa, že v kúpeľni budete musieť stráviť každý večer hodinu. Po získaní rutiny vybavíte večernú starostlivosť o pleť za pár minút.

Infografika - Večerná starostlivosť o pleť v 5-tich krokoch:

Večerná starostlivosť o pleť v 5-tich krokoch[Infografika]

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku Večerná starostlivosť o pleť v 5-tich krokoch si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku. Obrázok si môžete vložiť na stránku cez kód, ktorý nájdete nižšie, stačí ho skopírovať na váš web:

Plná veľkosť 800px x 2054px

Náhľad o rozmere 400px x 1027px

Mini náhľad (vhodné napr. do bočného panelu v blogovom systéme Blogspot) 240px x 616px

Alebo si stiahnite infografiku vo formáte PDF (284kB):

7_tipov_ako_zrychlit_rast_vlasov.pdf


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.