Ako sa starať o pleť v šesťdesiatke?

Ako sa starať o pleť v šesťdesiatke?

Po šesťdesiatke sú zmeny na pokožke už naozaj viditeľné. Vek sa jednoducho oklamať nedá. No myslíme si, že je mnoho vecí, ktoré sa dá urobiť, aby pokožka vyzerala lepšie. A nie, nemáme na mysli chirurgické zákroky. Veď starnúť sa dá aj s gráciou! Ako teda zlepšiť vzhľad pokožky vo vyššom veku? Pravidelnou starostlivosťou, ktorá bude zahŕňať nasledujúce kroky.

Obsah:

  1. Šetrné čistenie plet
  2. Kúpanie, ktoré nevysušuje pokožku
  3. Pravidelná hydratácia zvnútra i zvonku
  4. Naozaj chráňte svoju pleť! A to nielen pred slnkom.
  5. Pozor na podráždenie pleti chemickými zložkami kozmetiky

1. Šetrné čistenie pleti

V tomto veku je naozaj potrebné dbať o to, aby sa pokožka nevysušovala. Zabudnite teda na klasické mydlá, ktoré starnúcu pleť dráždia a vysušujú. Používajte radšej jemné prírodné alebo bio mydlá, bez obsahu alkoholu, syntetických peniacich zložiek, konzervantov, či zbytočných parfumov.

Odporúčame napríklad mydlo Alep, ktoré obsahuje vzácny vavrínový olej. Ten sa postará o to, aby sa bola pleť hydratovaná. Mydlo je vhodné dokonca aj pre starostlivosť o vlasy, najmä tie s lupinami. Na odličovanie a dočistenie pokožky môžete používať bio kvetinové vody. Pre starnúcu pleť je ideálna Bio ružová voda.

2. Kúpanie, ktoré nevysušuje pokožku

Starostlivosť o pleť vo vyššom veku by mala byť najmä o jemnosti. Možno je vaša pleť mimoriadne vysušená a vy netušíte prečo. Môže za tým byť nesprávny spôsob kúpania sa. Áno, aj tu je treba vedieť, ako na to. V prvom rade sa odporúča radšej sprchovanie. Ak už sa túžite okúpať, kúpeľ by mal trvať maximálne 10 minút. Voda by nemala byť veľmi horúca a na umývanie pokožky by ste nemali používať klasickú hubku, ale radšej jemnú látkovú utierku. Alternatívou je aj Konjac hubka s červeným ílom. Ide o koreň rastliny konjac, ktorý šetrne vyčistí zrelú pleť.

Ako sa starať o pleť v šesťdesiatke?

3. Pravidelná hydratácia zvnútra i zvonku

Tá je dôležitá v každom veku. Na hydratáciu pokožky celého tela používajte rastlinné oleje, prípadne maslá. Výber je len na vás. No zrelá pleť ocení najmä šípkový, marhuľový, jojobový, či avokádový olej. Použitie je veľmi jednoduché. Po kúpeli naneste malé množstvo oleja na pokožku rovnako, ako keď používate klasické telové mlieko. Oleje sú vhodné aj na tvár. Pravdaže, nesmiete zabúdať aj na hydratáciu zvnútra. Dodržiavajte pitný režim!

4. Naozaj chráňte svoju pleť! A to nielen pred slnkom.

V tomto veku už nie je priestor na žiadne výhovorky. Ochranné krémy s vysokým ochranným faktorom jednoducho musíte používať. Chrániť by ste sa však mali aj s pomocou klobúkov, okuliarov a šatiek. Predídete tak tvorbe pigmentových škvŕn, ale aj vrások. Tie vznikajú aj vtedy, keď sa mračíte a žmúrite do slnka. Pokožku chráňte aj pred mechanickým poškodením. Napríklad pri práci v záhrade, upratovaní alebo umývaní riadu, používajte rukavice.

5. Pozor na podráždenie pleti chemickými zložkami kozmetiky

Zrelá a citlivá pleť môže skutočne trpieť používaním nesprávnej kozmetiky. Mali by ste si teda vyberať iba kvalitnú kozmetiku, výlučne s obsahom prírodných zložiek. To platí aj pre parfumy. Ak sa ich nedokážete vzdať, radšej ich aplikujte na odev, nie na telo. Alternatívou klasických parfumov sú bio arómy so zmesou éterických a rastlinných olejov, ktoré pleť nepodráždia. Znížite tak riziko svrbenia, podráždenia, začervenania a vysušovania starnúcej pokožky.

Ako sa starať o pleť v šesťdesiatke?

Nebojte sa, neradíme vám, aby ste všetku kozmetiku zahodili do koša. Radíme vám, aby ste si po šesťdesiatke vyberali takú kozmetiku, ktorá bude vašej zrelej pleti skutočne prospievať. Ochrana a jemná starostlivosť je pre zrelú pleť skutočne dôležitá.

Prečítajte si ešte:

Ako sa starať o pleť v päťdesiatke?

Starostlivosť o pleť v štyridsiatke. Hydratujte a masírujte!

Starostlivosť o pleť v tridsiatke. Ako na to?

Ako sa starať o pleť v dvadsiatke?


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty8