Ako sa starať o pleť v päťdesiatke?

Ako sa starať o pleť v päťdesiatke?

To, že máte po päťdesiatke, ešte neznamená, že svoju pokožku môžete zanedbávať. Veď so správnou starostlivosťou o svoje telo a pleť je žena krásna v každom veku. A ako sa spieva v jednom šlágri, „päťdesiatka, to nie je žiadny vek“. My vám teda prezradíme, aké návyky v starostlivosti o pleť by ste si mali osvojiť, aby ste vyzerali sviežo a mladistvo.

1. Dôležitá je nepretržitá ochrana pleti pred slnkom

V tomto veku už naozaj nemôžete zabúdať na ochranu pokožky pred slnečným žiarením. Chcete sa predsa vyhnúť stareckým škvrnám, vráskam a nadmernému vysušeniu pokožky.

Aj v bežné dni, teda keď sa nechystáte opaľovať, by ste preto mali používať krémy s ochranným faktorom. Nemusí to byť nutne opaľovací krém. Použiť môžete bežný krém s ochranným faktorom, prípadne prírodné oleje, ktoré majú prirodzený ochranný faktor, napríklad mrkvový, jojobový alebo avokádový.

Dostupné sú tiež mejkapy s ochranným faktorom. Chráňte nielen pokožku tváre, ale aj dekolt, krk a ruky.

2. K mladistvému vzhľadu pomôže píling

Na povrchu pokožky sa usádzajú nečistoty a odumreté kožné bunky. Tie dodávajú pleti matný a suchý vzhľad. Preto je pravidelná exfoliácia, čiže odstraňovanie odumretých kožných buniek, veľmi dôležitá. Stavte však na jemné pílingy, ktoré pleť nepodráždia. Vynikajúci je napríklad Ružový íl, ktorý je vhodný pre suchú a citlivú pleť. Okrem toho, že pleť vyčistí, bojuje aj proti vráskam a zanecháva ju hydratovanú.

3. Pleťové séra určite nevynechajte

Vo vyššom veku už pokožka potrebuje účinné látky vo vysokej koncentrácii. Preto sa spoľahnite na pleťové séra, ktoré sú vhodné na intenzívnu starostlivosť o zrelú pleť. Vyberajte najmä také, ktoré obsahujú kyselinu hyalurónovú a retinol pre hydratáciu a vyhladenie alebo vitamíny a antioxidanty, ktoré dodajú pokožke zdravie a lesk.

4. Spoľahnite sa na prírodné a bio rastlinné oleje

Obsahujú totiž vitamíny, minerály a esenciálne mastné kyseliny, ktoré udržujú pleť zdravú a pružnú. Navyše sú dokonalým spôsobom hydratácie, ktorú vaša pleť určite potrebuje.

Pre zrelú pleť je priam dokonalý Šípkový olej. Bojuje s vráskami a škvrnami a je vhodný aj na ošetrenie pokožky v okolí očí. Pre veľmi suchú pleť a na regeneráciu kožných buniek je skvelý Avokádový olej.

Ako rastlinné oleje používať? Jednoducho nimi nahraďte bežný denný alebo nočný krém. Poslúžia však aj pri príprave rôznych masiek na tvár. Veľkou výhodou je, že rastlinné oleje môžete použiť aj pre starostlivosť o vlasy.

5. Menej je niekedy viac. Aj pokiaľ ide o starostlivosť o pleť!

Máte tendenciu podľahnúť reklamným sľubom a kupovať si „tony“ kozmetiky? Nerobte to. Najmä zrelá pleť totiž nemá rada nánosy kozmetiky. Najmä tej, ktorá obsahuje nezdravé chemické zložky. Siahajte preto radšej po kvalite a vystačíte si pokojne s menším počtom kozmetických produktov.

Čo zrelá pleť potrebuje?

To je všetko!

Starostlivosť o pleť v päťdesiatke nemusí byť vôbec náročná. Stačí mať poruke správnych pomocníkov v podobe kvalitnej kozmetiky. A uvidíte, že aj vaša zrelá pleť opäť zažiari.

Prečítajte si:

Ako sa starať o pleť v šesťdesiatke.

Starostlivosť o pleť v štyridsiatke. Hydratujte a masírujte!

Starostlivosť o pleť v tridsiatke. Ako na to?

Ako sa starať o pleť v dvadsiatke?


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty3