Starostlivosť o pleť v štyridsiatke. Hydratujte a masírujte!

Starostlivosť o pleť v štyridsiatke. Hydratujte a masírujte!

Starostlivosť o pleť je dôležitá v každom veku. No s pribúdajúcimi rokmi by sme sa svojej pleti mali venovať o čosi viac. Z dôvodu ubúdajúceho kolagénu, ktorý telo prestáva produkovať, sa totiž na pleti objavuje mnoho zmien. Viditeľné sú vrásky, prvé pigmentové škvrny, rozšírené póry, či línie na krku. Ako tieto zmeny zmierniť a dodať pleti mladistvý vzhľad? Samozrejme, správnou starostlivosťou!

1. Hydratácia je kľúčová

V tomto veku už hydratácia nie je len niečo, čo by ste mali robiť. Je to niečo, čo pre svoju pleť robiť jednoducho musíte. Ak nebude pleť dostatočne hydratovaná do hĺbky, vrásky sa budú tvoriť omnoho rýchlejšie a budú hlbšie a výraznejšie.

Preto naozaj pravidelne, ideálne ráno a večer, natierajte pleť kvalitným hydratačným krémom. Ešte lepšou voľbou sú prírodné rastlinné oleje, vhodné pre zrelú pleť s vráskami. Hlboko hydratujúci je napríklad Broskyňový olej. S vráskami si poradí Šípkový olej.

2. Potrebná je pravidelná masáž

Takzvaná anti - aging masáž vám pomôže vyhladiť jemné vrásky. Mali by ste si ju dopriať niekoľkokrát týždenne, najlepšie každý večer. Postačí naozaj chvíľka a postupne spozorujete pozitívne zmeny.

Ako na to? Pokožku dôkladne vyčistite a odlíčte. Na tvár si naneste vhodný prípravok. Môže to byť váš obľúbený krém, ale použiť môžete aj olej, ktorý nezanecháva na pokožke mastný film, napríklad Mandľový olej. Potom vrásky jemne „naťahujte“ a ľahkým ťahom akoby vyhladzujte. Masírujte si tvár aj dekolt.

3. Nadopujte pleť výživnými látkami

To, čo pokožke začína po štyridsiatke naozaj chýbať, je kolagén a elastín. A práve preto stráca pokožka pevnosť a pružnosť. Aby ste spomalili prirodzenú stratu kolagénu, mali by ste sa vyhnúť zlozvykom ako je fajčenie a nadmerné slnenie. Vhodné je tiež znížiť príjem cukru a vyhýbať sa stresu.

Kolagén sa dá doplniť používaním kozmetiky s jeho obsahom, ale aj vnútorne. Jesť by ste mali najmä potraviny s vysokým obsahom antioxidantov, a to zeleninu a ovocie. Bohatým zdrojom kolagénu sú mäsové vývary a huspenina.

4. Zamerajte sa na problematické partie

Po štyridsiatke je už viac ako nutné používať krémy na okolie očí a tiež vhodné prípravky, ktoré sa zameriavajú na redukciu vrások. To znamená, že nestačí iba hydratovať pleť tváre ako celok. Špeciálne by ste sa mali starať aj o pleť v okolí očí, úst, pri koreni nosa, na krku a v dekolte.

5. Rozmaznávajte svoju pleť

Starostlivosť o vlasy a o pleť by ste mali v štyridsiatke brať skutočne vážne. A mali by ste sa začať rozmaznávať! Začnite používať naozaj kvalitnú kozmetiku. Ideálne bez obsahu chémie a rôznych dráždivých zložiek, ktoré pokožke určite neprospievajú.

Pri výbere kozmetiky sa zamerajte skôr na kvalitu ako na kvantitu. V tomto veku potrebujete hydratačný a masážny krém a tiež s krém na problematické partie. Toto všetko však zvládne napríklad aj dobre zvolený rastlinný olej.

Odličovanie a čistenie pleti je samozrejmosť, ktorú vám snáď nemusíme pripomínať. Na čistenie pokožky bez jej vysušovania poslúži Tekuté africké čierne mydlo.

Tak, ako v každom veku, ani po štyridsiatke určite nezabúdajte na ochranu pleti pred UV žiarením. A nezabudnite si tiež raz týždenne dopriať výživnú hydratačnú masku.

Prečítajte si ešte:

Ako sa starať o pleť v šesťdesiatke.

Ako sa starať o pleť v päťdesiatke?

Starostlivosť o pleť v tridsiatke. Ako na to?

Ako sa starať o pleť v dvadsiatke?


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty1