Starostlivosť o pleť v tridsiatke. Ako na to?

Starostlivosť o pleť v tridsiatke. Ako na to?

Okolo tridsiatky sú už prvé vrásky na tvári jasne viditeľné. Začínajú sa objavovať najmä mimické vrásky v oblasti očí a úst a v strede čela. V tomto veku by ste mali mať základy starostlivosti o pleť dokonale zvládnuté. No okrem bežných rutinných krokov je čas na zvýšenú pozornosť, ak chcete predísť tvorbe vrások. Čo teda robiť s pleťou po tridsiatke?

1. Klasická starostlivosť

Ako sme spomenuli, bežnú starostlivosť o pleť už máte v tomto veku iste zvládnutú. Pripomeňme si však, že aj v tridsiatke platia základné zásady starostlivosti o pokožku. Tými sú pravidelné ranné a večerné čistenie, odličovanie a hydratácia pleti vhodným krémom alebo olejom.

2. Ochrana pleti pred slnečným žiarením/vonkajšími vplyvmi

Vonkajšie faktory ako slnečné žiarenie a znečistenie ovzdušia majú na pokožku oveľa výraznejší vplyv, ako by ste si možno mysleli. Mnohé štúdie dokazujú, že kvalita a zdravie pleti žien z veľkomiest je na tom omnoho horšie ako u žien z vidieka. Preto dbajte o dostatočnú ochranu pokožky.

V lete je vhodné chrániť tvár pred slnečným žiarením krémami s vysokým UV faktorom. Pred voľnými radikálmi a znečistením ochráni pokožku napríklad olej z lieskových orechov. Nezanedbávajte ani starostlivosť o vlasy. Aj tie chráňte pred negatívnymi vplyvmi prostredia, napríklad s olejom Baobab.

3. Starostlivosť o pleť zvnútra

V tomto veku už nestačí myslieť len na vonkajšie ošetrenie pleti. Dôležitá je jej výživa zvnútra. Preto by ste mali myslieť na dostatočný pitný režim a dodávať pokožke pravidelný prísun vitamínov a minerálov v podobe kvalitnej stravy. Rovnako je dôležitý aj dostatočný odpočinok, ak sa chcete vyhnúť tvorbe kruhov pod očami.

4. Zameranie sa na „rizikové“ oblasti tváre

Tridsiatka je vek, kedy začíname bojovať s prvými vráskami. A tomu treba prispôsobiť aj produkty starostlivosti o pleť. Používajte krémy a oleje, vhodné na prvé vrásky.

Ak sa vám objavujú jemné mimické vrásky, pomôže bio arganový olej, ktorý zlepší elasticitu pleti. Ak sú už vrásky výraznejšie, siahnite po šípkovom oleji. Vhodné je tiež používanie očného krému, ktorý je prispôsobený špeciálnym potrebám jemnej pleti v okolí očí.

5. Doprajte pleti niečo navyše

Pleťové masky a kúry by už nemali byť ničím výnimočným. Mali by sa stať bežnou súčasťou starostlivosti o pokožku v tridsiatke. Raz týždenne si preto doprajte píling, ktorý odstráni odumreté čiastočky na pokožke. Jemný píling si vyrobíte napríklad kombináciou olivového alebo kokosového oleja a hnedého cukru. Na čistenie pokožky môžete použiť aj bentonítový íl.

Pokiaľ ide o pleťové masky, tie sa v tomto veku zameriavajú najmä na hĺbkovú hydratáciu. Kúpiť si môžete buď hotovú masku v prírodnej kvalite, alebo si masku vyrobíte doma. Vynikajúca hydratačná maska na zrelú pleť vznikne zmiešaním polovice avokáda, 2 lyžičiek medu a 2 lyžičiek olivového oleja.

Skvelé výsledky dosiahnete aj s použitím Perlového prášku, ktorý je priam ideálny na prvé príznaky starnutia. Zlepšuje hladinu kolagénu a elasticitu a tak zjemňuje a spevňuje pleť. Používajte ho buď ako samostatnú pleťovú masku alebo ako prísadu do pleťových masiek.

S takouto komplexnou starostlivosťou udržíte svoju pleť aj po tridsiatke v skvelej kondícii. Vyhnete sa predčasnému starnutiu a pleť si udrží mladistvý vzhľad.

Prečítajte si ešte:

Ako sa starať o pleť v šesťdesiatke.

Ako sa starať o pleť v päťdesiatke?

Starostlivosť o pleť v štyridsiatke. Hydratujte a masírujte!

Ako sa starať o pleť v dvadsiatke?


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty3