4 vlasové zábaly pre „dobrý vlasový deň“ [Infografika]

4 vlasové zábaly pre „dobrý vlasový deň“ [Infografika]

Vlasy si občas žijú svojim vlastným životom, no keď máme krásny účes, hneď máme krajší deň! :) Aj moje vlasy napriek dobrej starostlivosti nevyzerajú vždy najlepšie. Keď to už len šampón s kondicionérom nezvládajú, je čas na niečo extra. Na vlasový zábal! Dnes som pre vás pripravila niekoľko tipov na vlasové zábaly a to pre rôzne typy vlasov. Inšpirujte sa! :)

Suché vlasy

Vlasový zábal na suché vlasy

Budeme potrebovať:

 • Kokosové mlieko
 • melasa

kokosovým olejom vás už určite zoznamovať nemusím, no napriek tomu, že patrí medzi moje obľúbené, vymývať ho z vlasov je niekedy na porazenie. No kokosu sa vzdať nemusíte, použite namiesto oleja kokosové mlieko! :) Plechovku s kokosovým mliekom dajte na chvíľu do chladničky – rozdelí sa na dve časti – použite stuhnutú „smotanu“. Vlasy pekne hydratuje, vyživí a zvláčni.K nemu primiešajte melasu, ktorá pôsobí preventívne proti predčasnému šediveniu, podporuje ich rast a funguje podobne hydratačne ako med. Melasa má konzistenciu ako veľmi hustý sirup, takže ju môžete zriediť trochou kokosovej vody. Naneste vlasy a nechajte pôsobiť v teple aspoň 30 minút. Zmyte so šampónom.

Problém s lupinami

Vlasový zábal na lupiny

Budeme potrebovať:

 • nimbový prášok
 • čajovníková (tea tree) voda
 • jojobový olej

Nimbový prášok je taký malý zelený zázrak. Pôsobí proti antibakteriálne, protizápalovo, urýchľuje hojenie a hydratuje – to sú ideálne vlastnosti pri boji proti lupinám :) Čajovníková voda pôsobí takisto antibakteriálne a účinne pomáha proti svrbeniu vlasov pokožky. Nimbový prášok zmiešajte s čajovníkovou vodou, pokiaľ nie je vytvorená zelená kašička – nesmie byť príliš tekutá! Do zmesi primiešajte aj trochu jojobového oleja, ktorý pokožku hydratuje, vyživí a zharmonizuje produkciu mazu. Zmes jemne vmasírujte najmä do vlasovej pokožky a nechajte pôsobiť 30 minút, následne si umyte vlasy šampónom.

Pre rast vlasov

Vlasový zábal na rast vlasov

Budeme potrebovať:

 • jamajský čierny ricínový olej
 • amla
 • hroznový olej
 • olej z mrkvových semiačok

Vlasy nám vypadávajú denne, no problém nastane, ak ich vypadáva príliš veľa. Je čas získať ich späť! A odkiaľ rastú zdravé vlasy? Zo zdravej vlasovej pokožky :) Ako urýchliť rast vlasov? V Indii vám určite poradia amlu. Toto ovocie je bohaté na vitamín C a antioxidanty, vlasy posilní a uvolní póry vo vlasovej pokožke, ktoré môžu ľahšie prijať živiny. Vlasy pekne uhladí, no okrem toho ich aj čistí. No pozor – amla môže mierne stmaviť vlasy! S obľubou sa využíva amlový olej, u nás je však dostupnejší amlový prášok, ktorý môžete pre ľahšiu aplikáciu zmiešať napríklad s olejmi.

Vyhľadávaným prostriedkom pri raste vlasov je taktiež čierny ricínový olej. Sám o sebe je však hutný a tak ho treba pre jednoduchšiu aplikáciu zmiešať s ľahším olejom, napríklad s hroznovým. Do zmesi pridajte aj niekoľko kvapiek oleja z mrkvových semiačok, ktorý je bohatý na antioxidanty a tiež podporuje rast vlasov. Nechajte pôsobiť hodinu a potom zmyte.

Slabé vlasy

Zábal pre slabé vlasy

Budeme potrebovať:

 • bezfarebná henna
 • žihľavový čaj
 • rozmarínový olej

V mesiaci mávam vždy približne jeden „dobrý vlasový deň“ – je to deň po hennovaní! :) Vlasy sú vďaka henne pekne nadýchané, lesklé a silnejšie. Pokiaľ ale nechcete meniť farbu svojich vlasov, skúste hennu bezfarebnú. Zmiešať ju môžete s prísadami od výmyslu sveta, pokiaľ chcete vytvoriť úplne jednoduchú zmes, zmiešajte bezfarebnú hennu so žihľavovým čajom izbovej teploty. Žihľava stimuluje rast vlasov a posilňuje ich. Zmes môžete vylepšiť aj pridaním vášho obľúbeného oleja. Rast silných vlasov podporíte pridaním rozmarínového esenciálneho oleja, stačí pár kvapiek. Hennovú zmes naneste na čerstvo umyté a stále trochu vlhké vlasy, nechajte pôsobiť v teple pod kúpacou čapicou minimálne hodinu, pokojne však aj cez noc. Z vlasov ju vymyte pomocou čistej vody, prípadne s použitím kondicionéra.

Infografika - 4 vlasové zábaly pre „dobrý vlasový deň“ (kliknite pre zväčšenie):

4 vlasové zábaly pre dobrý vlasový deň

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku 4 vlasové zábaly pre dobrý vlasový deň si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku, jediná podmienka je aby ste to vložili cez kód ktorý je nižšie. Stačí ho jednoducho skopírovať a vložiť:


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty8